Słowo istnieje nie tylko w ustach

Tak wiele wypowiadamy słów każdego dnia. Biblia uczy nas „a mowa wasza niech będzie zawsze miła, zaprawiona solą” (Kol 4,6). Bardzo dużo miejsca Pismo Święte poświęca naszemu językowi. Warto zapoznać się z tymi wersetami. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie dzielą się na tych co „mówią co myślą” i na tych co „nie myślą nad tym co mówią”.

Dobrze jest pamiętać, że słowa, które wypowiadamy istnieją nie tylko na naszych ustach ale również w uszach tych, którzy nas słyszą.

Jak nas słyszą tak nas piszą 😉

Zobacz również

Głoś Słowo – Kazimierz Sosulski

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w czasach, gdy każdy z nas bombardowany jest ogromną ilością …

Jeden komentarz

  1. Jesli ktos sadzi,ze jest pobozny,a nie powsciaga jezyka swego,lecz oszukuje serce swoje,tego poboznosc jest bezuzyteczna.(Jakub 1:26)
    Dopuszczamy sie bowiem wszyscy wielu uchybien;jesli kto w mowie nie uchybia,ten jest mezem doskonalym,ktory I cale cialo moze utrzymac na wodzy.(Jakub 3:2)
    Nie Na darmo jest napisane Mowcie jak Slowo.Jak rowniez:gardla bezboznych sa jak groby otwarte.W mocy jezyka jest Zycie I smierc.Przeto wybierzcie Zycie I nie mowcie przeciwko prawdzie.Bo napisane jes w ustach ich falszu nie bedzie.Abyscie we wszystkim okazali sie sprawiedliwi.Shalom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *