Studia podyplomowe: Szkoła służby charyzmatycznej

Szkoła służby charyzmatycznej to studia podyplomowe, których celem jest interdyscyplinarne oraz praktyczne spojrzenie na dary Ducha Świętego we współczesnym ruchu zielonoświątkowym. U podstaw tego przedsięwzięcia leży przekonanie, że służba charyzmatyczna jest jednym z najważniejszych narzędzi służących dojrzewaniu i wzrostowi Kościoła. Wierzymy, że każde pokolenie chrześcijan powinno, polegając na doświadczeniach swoich poprzedników, na nowo rozniecać dar łaski, jaki stał się udziałem wierzących w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Program studiów składa się z czterech modułów, które obejmują główne obszary służby charyzmatycznej w Kościele: chrzest w Duchu Świętym i charyzmaty, proroctwo, uzdrowienie, egzorcyzm i walka duchowa. Każda z tych sfer zostanie przedstawiona z perspektywy biblijnej, historyczno-systematycznej oraz praktycznej. Uczestnicy studiów zdobędą zatem nie tylko solidny biblijny i teologiczny fundament w odniesieniu do darów Ducha Świętego, ale także będą mogli zapoznać się z doświadczeniem wieloletnich praktyków w poszczególnych dziedzinach służby charyzmatycznej i wraz z nimi usługiwać podczas nabożeństw organizowanych w trakcie weekendowych zjazdów.

Kierownikiem studiów jest dr Andrzej Migda, pastor KBwCh, a obecnie jedne z liderów w zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowym Sączu, kulturoznawca oraz religioznawca związany z Instytutem Religioznawstwa UJ, autor dwóch monografii z zakresu duchowości pentekostalnej: Egzorcyzm pentekostalny (Warszawa 2010) oraz Mistycyzm pentekostalny w Polsce (Kraków 2013). Dr Migda będzie jednym z głównych wykładowców Szkoły służby charyzmatycznej oraz będzie pełnić rolę opiekuna naukowego jej studentów. Ponadto, w gronie prowadzących zajęcia będą między innymi bp dr Marek Kamiński oraz prezbiterzy: Michał Hydzik, Leszek Mocha, Piotr Nowak, Bogdan Olechnowicz, Tomasz Kmiecik, Jacek Heidenreich.

Studia w Szkole służby charyzmatycznej są adresowane do pastorów, liderów służb i tych wszystkich, którzy pragną doświadczyć w jeszcze większym stopniu obecności i mocy Ducha Świętego w swoim życiu. Uczestnikami studiów mogą być osoby nie posiadające wyższego wykształcenia. Zamiast dyplomu ukończenia studiów podyplomowych, otrzymają one świadectwo ukończenia kończenia kursu z zakresu służby charyzmatycznej.

Ramowy plan studiów (łącznie z nabożeństwami program obejmuje min. 188 godzin):

moduł: chrzest w Duchu Świętym i charyzmaty
Duch Święty i charyzmaty w Starym i w Nowym Testamencie
Chrzest w Duchu Świętym i charyzmaty z perspektywy systematyczno-historycznej
Praktyka modlitwy o chrzest w Duchu Świętym

moduł: proroctwo
Proroctwo w Biblii
Proroctwo w historii i teologii pentekostalizmu
Służba prorocza w Kościele

moduł: uzdrowienie
Znaki i cuda w Biblii
Znaki i cuda w historii i teologii pentekostalizmu
Modlitwa o chorych

moduł: egzorcyzm i walka duchowa
Egzorcyzm i walka duchowa w Biblii
Egzorcyzm i walka duchowa w historii i teologii ruchu zielonoświątkowego
Egzorcyzm i służba uwolnienia w praktyce

Czas trwania studiów: 2 semestry (10 zjazdów, sobota-niedziela)

Czesne: studia podyplomowe – 1100 zł/semestr; kurs: 950 zł/ semestr

Zgłoszenia do 31.01.2015 r.
Wyższa Szkoła Teologiczno Społeczna w Warszawie

http://wst.kei.pl/wsts/szkola-sluzby-charyzmatycznej/

Zobacz również

Persecution Relief

Indie: Zamordowanie syna lidera chrześcijańskiego

4 czerwca we wsi Kenduguda w stanie Orisa hinduscy bojownicy zabili niewinnego nastolatka, po czym …

Jeden komentarz

  1. Studia podyplomowe to fantastyczna sprawa, jestem na takim czymś od ponad roku i nie żałuję. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza