Iran: Dobre wieści o pastorze Behnamie Iranim

Behnam IranimPo rozprawie apelacyjnej, która odbyła się 9 grudnia pastor Behnam Irani został poinformowany, że nie będzie musiał odbyć zasądzonej mu niedawno dodatkowej kary sześciu lat więzienia za „działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu” oraz „stworzenie siatki w celu obalenia władzy”. Te zarzuty zostały odwołane, lecz pastor Irani nadal odbywa zasądzoną mu wcześniej karę sześciu lat pozbawienia wolności za działania przeciwko władzy państwowej i porządkowi publicznemu. Wszystkie powyższe zarzuty to w rzeczywistości określenia eufemistyczne mówiące o jego służbie jako pastora.

W napisanym niedawno liście z więzienia pastor Behnam Irani wyjawił, dlaczego wciąż tam przebywa:

„Wielu współwięźniów z mojej celi pyta mnie, dlaczego płacę tak wielką cenę za moją wiarę w Jezusa Chrystusa. Pytają, dlaczego po prostu nie wyrzeknę się wiary i nie wrócę do żony i dzieci. Wtedy zadaję sobie pytanie: Jaką cenę zapłacił Pan Jezus, by mnie zbawić i przenieść z królestwa ciemności do królestwa światłości? Ceną była śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, krew Baranka Bożego! To wielka cena. Dlatego też ja również wybieram celę więzienną zamiast wolności. Postanowiłem zachować swoją wiarę w Pana i pozostać w więzieniu. Jezus powiedział: Jeśli miłujecie swoje życie bardziej niż mnie, nie jesteście mnie godni”.

Trwajmy nadal w modlitwie za pastora Behnama Iraniego i wszystkich innych chrześcijan przetrzymywanych w irańskich więzieniach.

Źródło: PrisonerAlert, Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Jeden komentarz

  1. W Iranie jeszcze bardzo długo nie będzie wolności religijnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *