Powstrzymać przemoc domową

Powstrzymać przemoc domową. Najnowszy podręcznik dla doradców, terapeutów rodzinnych, duszpasterzy, wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Autorki, Brenda Branson i Paula Silva, przedstawiają program przeciwdziałania przemocy rodzinnej. Program i wiedza zawarta w podręczniku oparta jest na długoletnim doświadczeniu w pracy z osobami, które doświadczyły przemocy domowej. W walce z tym narastającym problemem w zakresie życia współczesnej rodziny, szczególną i skuteczną pomoc mogą okazać przede wszystkim kościoły, wspólnoty i społeczności ludzi wierzących, dlatego autorki adresują tę pozycję głównie do pastorów, liderów, duszpasterzy i księży.

Podręcznik zawiera rozdziały opisujące: Charakterystykę zachowań osób uwikłanych w przemoc, zarówno jej ofiar jak i sprawców. Cykle przemocy. Praktyczne kroki niesienia pomocy osobom skrzywdzonym. Prowadzenie terapii dla osób stosujących przemoc. Rolę kościołów i wspólnot w przeciwdziałaniu przemocy domowej.

„Powstrzymać przemoc domową” przygotowuje do mądrego i kompetentnego reagowania na problem, niesienia efektywnej pomocy oraz do działań z zakresu prewencji.

Wydawca: KOINONIA, www.koinonia.org.pl

Cena: 14,90 zł

Format: 20×28 (A4), 128 s.
Zamówienia: Michał Oczkowski, michal@misja.org.pl tel/fax (033) 854 18 14, kom. 502 593 242

Zobacz również

kalendarzyk 2019-2020

Kalendarzyk dwuletni

Elegancki dwuletni Kalendarzyk „Naszych Inspiracji” na lata 2019-2020 zachęci Cię, by twórczo i z radością …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza