Ogień przebudzenia – Wesley Duewel

Jeśli jesteś zainteresowany historią Kościoła, a szczególnie historią przebudzeń to jest to książka, która powinna być przez ciebie przeczytana. A nawet, jeśli nie lubisz czytać książek historycznych, a tęsknisz za przebudzeniem w naszym kraju także powinieneś ją przeczytać. Dr Wesley Duewel, przez ponad 25 lat pracował na polu misyjnym w Azji i zbliżając się już 90 roku życia opisuje wiele postaci i zjawisk przebudzeniowych, których był świadkiem, nie jest więc tylko teoretykiem przebudzenia.

Oczywiście, nie oznacza to, że została napisana bez głębokich badań dostępnych źródeł historycznych. Czytając „Ogień przebudzenia” zanim czytelnik dotrze do opisów XIX i XX wiecznych przebudzeń zapoznaje się z opisami biblijnych wydarzeń, które w historii Izraela przyniosły przebudzenia i ożywienie religijne. Daje to dobrą podstawę biblijną do dalszej lektury. W kolejnych rozdziałach znajdujemy opisy przebudzeń, reakcję ludzi, prasy i samych chrześcijan na przebudzenia, które miały miejsce praktycznie na wszystkich kontynentach. Większość opisanych wydarzeń jest praktycznie nie znana polskiemu czytelnikowi, gdyż najczęściej nasza wiedza ogranicza się do garści informacji na temat wydarzeń w Walii, Azusa Street, pracy Finney’a i Wesley’a. Autor prowadzi nas do Indii, Korei, Irlandii Północnej, Chin, Australii, Nowej Zelandii, na Hebrydy, campusy uniwersytetów i wiele innych miejsc kuli ziemskiej.

Krótko mówiąc, nuda przy czytaniu tej książki na pewno ci nie grozi! Kiedy zamkniesz ostatnią stronę „Ognia przebudzenia” na pewno twoja wiara wzrośnie – jeśli Bóg mógł działać w tak dziwnych miejscach świata, to na pewno będzie działać w naszym kraju.

Wydawnictwo Pielgrzym 2003, str. 288.

Recenzent: Jacek Słaby

Książka jest jeszcze do kupienia. Można ją kupić nawet za 10 zł. jak się dobrze poszuka 🙂

Zobacz również

kalendarzyk 2019-2020

Kalendarzyk dwuletni

Elegancki dwuletni Kalendarzyk „Naszych Inspiracji” na lata 2019-2020 zachęci Cię, by twórczo i z radością …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza