Korea Północna: Śmierć przywódców kościoła podziemnego

W połowie maja północnokoreańska policja dokonała nalotu na dom w miejscowości Kuwal-dong w prowincji Pyongan i aresztowała 23 wierzących zgromadzonych tam w „celach religijnych”. Aresztowani przyszli do wiary w Jezusa prawdopodobnie dzięki temu, że niektórzy z nich zetknęli się
z kościołem w Chinach w trakcie podróży biznesowej. Trzech spośród nich, którzy byli przywódcami podziemnego kościoła domowego, uznano za „prowodyrów”, osądzono, skazano na śmierć i wkrótce potem stracono. Pozostałych 20 wierzących wysłano prawdopodobnie do więziennego obozu nr 15 w Yodok.

Wiadomość o aresztowaniu i egzekucji dopiero niedawno przedostała się poza ten ściśle izolowany od reszty świata kraj. Wydarzenia te zostały także potwierdzone przez organizację North Korea Intellectual Solidarity z siedzibą w Seulu, zrzeszającą północnokoreańskich uciekinierów, oddanych sprawie działania na rzecz reform w swojej ojczyźnie oraz uświadamiania światu panującej tam niesprawiedliwości.

Módlmy się za wierzących w Korei Północnej, którzy ponoszą wielkie ryzyko naśladując Jezusa. Prośmy Boga, aby umożliwiał im spotykanie się i wzajemne zachęcanie. Módlmy się o opamiętanie dla rządzących tym krajem. Módlmy się też, aby ci, którzy przebywają w więzieniu doświadczali miłości i obecności swego Niebiańskiego Ojca.

Źródło: Release International, AsiaNews

Zobacz również

Francoise

Wieloletni lider kościoła zabity przez islamskich rebeliantów

29 stycznia 2020 r. był dniem jak każdy inny dla Francoise (52) i jej męża, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza