Tanzania: Ewangeliści uwolnieni

Tanzania: chrześcijańscy ewangeliści uwolnieni od fałszywych zarzutów. 12 sierpnia sąd uwolnił dwóch ewangelistów, Eleuteryego Kobelo i Cecila Simbaulangę, z zarzutu „nielegalnego zwiastowania ewangelii”. W październiku 2009 r. muzułmanie zaprosili ich na debatę religijną. Jednak w umówionym miejscu pojawili się w towarzystwie agentów służb specjalnych, którzy aresztowali obu chrześcijan pod zarzutem „wykorzystywania kazań do szerzenia wzajemnej podejrzliwości między chrześcijanami i muzułmanami”. Oskarżyciele twierdzili, że chrześcijańskie przesłanie mówiące, że Jezus jest Bogiem, zirytowało muzułmanów i w ten sposób naruszyło pokojowe współistnienie obu religii. W ciągu trwającego 10 miesięcy postępowania muzułmanie nie stawiali się w sądzie, gdzie mieli zeznawać w sprawie nielegalnego głoszenia ewangelii. „Cieszymy się, że sąd podjął sprawiedliwą decyzję opierając się na konstytucji Tanzanii, która gwarantuje wolność wyznania i zgromadzeń” – powiedział Eleutery. „Dziękujemy chrześcijanom z całego świata za to, że modlili się za nas” – dodał.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie tych chrześcijan. Módlmy się nadal za chrześcijan w Tanzanii, którzy spotykają się z wrogością z powodu swojej wiary. Módlmy się też, aby Eleutery, Cecil i inni wierzący bez obaw głosili Dobrą Nowinę w tym kraju (2 Tm 1,7-12).

Źródło: Compass Direct

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *