Gdzie stoimy

gdzie_stoimy Gdzie stoimy. Powstanie, rozwój i przesłanie religijnego ruchu Kościołów Chrystusowych. Publikacja ta jest próbą przybliżenia polskiemu czytelnikowi Ruchu Odnowy, w wyniku którego powstała także społeczność Kościołów Chrystusowych w Polsce, a który pomimo prawie 200 lat swojego istnienia nie jest w naszym kraju szerzej znany.

Prezentuje ona historię powstania i rozwoju Ruchu Odnowy (ang. Restoration Movement), zarys jego najważniejszych zasad wiary i wkład, jaki wniósł on w chrześcijańską myśl teologiczną. W języku polskim jest to pierwsze opracowanie tego rodzaju.

Książka ta w pierwszej kolejności daje możliwość poznania swoich religijnych korzeni członkom polskiej społeczności Kościołów Chrystusowych. Z kolei wszystkim zainteresowanym ruchami przebudzeniowymi w historii kościoła umożliwia zapoznanie się z ruchem jeszcze nie znanym, lub mało znanym. Może też stanowić wartościowy materiał źródłowy do studiów nad teologicznymi podstawami ruchu ekumenicznego, który istniał już wcześniej, zanim jeszcze powstały współczesne ruchy ekumeniczne.

80 stron, format A5
cena detaliczna 6 – zł cena hurtowa 4 – zł
Przy zakupie w biurze: cena detaliczna – 5 zł cena hurtowa 3 zł
ISBN 83-903415-3-0

Zobacz również

kalendarzyk 2019-2020

Kalendarzyk dwuletni

Elegancki dwuletni Kalendarzyk „Naszych Inspiracji” na lata 2019-2020 zachęci Cię, by twórczo i z radością …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza