Główna / z kraju i ze świata / Bangladesz: Prezbiteriański pastor zamordowany

Bangladesz: Prezbiteriański pastor zamordowany

Niezidentyfikowani mężczyźni zamordowali prezbiteriańskiego pastora Arun’a Kanti Chakma. Do zdarzenia doszło około północy, w sobotę, dn. 13 lipca 2013r.
40-letni pastor spał w swoim kościele, w wiosce Tapitapara, Khagrachari, w dystrykcie Chittagong, na południu Bangladeszu. Zabójcy obudzili go, a następnie postrzelili sześć razy, po czym przez nikogo niezatrzymani, uciekli.

Pastor Arun był dobrym, miłującym pokój człowiekiem, jak twierdzą jego sąsiedzi, Totrushing Chakma i Shakhomy Chakma.

„Policja oraz jego krewni zastanawiają się, dlaczego do zabójstwa pastora doszło tak nagle”, dodają sąsiedzi.

Dystrykt Chittagong jest miejscem zamieszkiwanym przez lud Chakma, jeden z czterech grup etnicznych praktykujących buddyzm Theravada, który jest trzecim najpopularniejszym wyznaniem w Bangladeszu.

Wciąż będący mniejszością ludzie Chakma, często padają ofiarami dyskryminacji i ucisku. Wierzący, żyjący wśród nich, doznają takich samych cierpień, a czasami nawet dwukrotnie większych.

Pastor Arun, który wcześniej był buddystą, odnalazł Chrystusa ok. dziewięć lat temu. Niezwłocznie zaczął dzielić się swoją wiarą z mieszkańcami swojej wioski.

„W tym czasie buddyści z naszej wioski wielokrotnie mu grozili. Zmuszali go, aby powrócił do buddyzmu, jednak pastor Arun mocno uchwycił się wiary i nie ustąpił”, oznajmia lokalny informator Open Doors.

„Nie ustalono jeszcze, czy zginął z powodu swojej wiary”, powiedział pracownik Open Doors w Bangladeszu.

„W rejonie Khagrachari trwają teraz napięcia, wciąż jest zbyt niebezpiecznie, aby odwiedzić rodzinę pastora”.

Pastor pozostawił nie tylko żonę i córkę, ale również 30 chrześcijańskich rodzin oraz trzy Kościoły domowe, które zostały bez pasterza.

„Proszę byście modlili się o tych ludzi”, błaga pracownik Open Doors.

„Jego straszna śmierć wywołała strach wśród członków z okolicznych Kościołów. Jego żona Shupta (35 l.) i jedyna córka Gayetree (13 l.) również żyją w strachu. Prośmy, by Pan je pocieszył i pomógł poradzić sobie w tak trudnej sytuacji, gdy muszą żyć ze stratą tak ważnej dla nich osoby”.

Ataki i napaści skierowane przeciwko mniejszością etnicznym i religijnym zdają się przybierać na sile, w trakcie trwania wyborów.

Wybory w Bangladeszu będą trwały od października 2013 r. do stycznia 2014 r.

Chrześcijanie żyjący w Bengali zwiększają swoje wysiłki modlitewne, oczekując, że dołączy do nich całe Ciało Chrystusa na świecie.

Źródło Open Doors
Tłumacz Mateusz Hazuka

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *