Bangladesz: Prezbiteriański pastor zamordowany

Niezidentyfikowani mężczyźni zamordowali prezbiteriańskiego pastora Arun’a Kanti Chakma. Do zdarzenia doszło około północy, w sobotę, dn. 13 lipca 2013r.
40-letni pastor spał w swoim kościele, w wiosce Tapitapara, Khagrachari, w dystrykcie Chittagong, na południu Bangladeszu. Zabójcy obudzili go, a następnie postrzelili sześć razy, po czym przez nikogo niezatrzymani, uciekli.

Pastor Arun był dobrym, miłującym pokój człowiekiem, jak twierdzą jego sąsiedzi, Totrushing Chakma i Shakhomy Chakma.

„Policja oraz jego krewni zastanawiają się, dlaczego do zabójstwa pastora doszło tak nagle”, dodają sąsiedzi.

Dystrykt Chittagong jest miejscem zamieszkiwanym przez lud Chakma, jeden z czterech grup etnicznych praktykujących buddyzm Theravada, który jest trzecim najpopularniejszym wyznaniem w Bangladeszu.

Wciąż będący mniejszością ludzie Chakma, często padają ofiarami dyskryminacji i ucisku. Wierzący, żyjący wśród nich, doznają takich samych cierpień, a czasami nawet dwukrotnie większych.

Pastor Arun, który wcześniej był buddystą, odnalazł Chrystusa ok. dziewięć lat temu. Niezwłocznie zaczął dzielić się swoją wiarą z mieszkańcami swojej wioski.

„W tym czasie buddyści z naszej wioski wielokrotnie mu grozili. Zmuszali go, aby powrócił do buddyzmu, jednak pastor Arun mocno uchwycił się wiary i nie ustąpił”, oznajmia lokalny informator Open Doors.

„Nie ustalono jeszcze, czy zginął z powodu swojej wiary”, powiedział pracownik Open Doors w Bangladeszu.

„W rejonie Khagrachari trwają teraz napięcia, wciąż jest zbyt niebezpiecznie, aby odwiedzić rodzinę pastora”.

Pastor pozostawił nie tylko żonę i córkę, ale również 30 chrześcijańskich rodzin oraz trzy Kościoły domowe, które zostały bez pasterza.

„Proszę byście modlili się o tych ludzi”, błaga pracownik Open Doors.

„Jego straszna śmierć wywołała strach wśród członków z okolicznych Kościołów. Jego żona Shupta (35 l.) i jedyna córka Gayetree (13 l.) również żyją w strachu. Prośmy, by Pan je pocieszył i pomógł poradzić sobie w tak trudnej sytuacji, gdy muszą żyć ze stratą tak ważnej dla nich osoby”.

Ataki i napaści skierowane przeciwko mniejszością etnicznym i religijnym zdają się przybierać na sile, w trakcie trwania wyborów.

Wybory w Bangladeszu będą trwały od października 2013 r. do stycznia 2014 r.

Chrześcijanie żyjący w Bengali zwiększają swoje wysiłki modlitewne, oczekując, że dołączy do nich całe Ciało Chrystusa na świecie.

Źródło Open Doors
Tłumacz Mateusz Hazuka

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *