Pięciu chrześcijańskich liderów zostało aresztowanych

W kwietniu pięciu chrześcijańskich liderów zostało aresztowanych w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna. Jednego z nich, pastora Jessego, aresztowano za to, że do jego kościoła uczęszcza 1000 studentów uniwersyteckich, a ponadto około 100 z nich uczy się też w szkole biblijnej, prowadzonej przez pracownika VOM. W ostatnich kilkunastu miesiącach policja już pięciokrotnie zatrzymywała pastora Jessego i utrzymuje nad nim stały nadzór.

Według doniesień z końca kwietnia pastor Jesse i czworo innych chrześcijan byli osadzeni w areszcie, w którym przetrzymuje się aresztowane osoby przez co najmniej 30 dni. Nie wiadomo, czy pastor Jesse będzie formalnie skazany. Jego przyjaciel powiedział: „Przesłaliśmy mu ubrania, ale nie mogliśmy się z nim spotkać i porozmawiać. Proszę módlcie się. Sytuacja jest tu tak zła”.

Módlmy się o uwolnienie pastora Jessego i innych liderów. Prośmy Boga o pocieszenie dla nich. Módlmy się, żeby wierzący, którym przewodzą, nie osłabli w wierze, lecz zostali napełnieni odwagą i umocnieni przez Ducha Świętego. Módlmy się, żeby ewangelia szerzyła się w Chinach pomimo opozycji ze strony władz.

/źródło: VOM USA/

Zobacz również

Uganda

Uganda: Aresztowanie podejrzanych w związku ze śmiercią pastora

Dwóch mężczyzn ze wschodniej Ugandy oskarżono o udział w dokonanym 12 września morderstwie ewangelisty, pastora …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *