Coaching w ujęciu chrześcijańskim – Dr Gary R. Collins

Coaching w ujęciu chrześcijańskim - Dr Gary R. Collins Pomagaj innym w ruszaniu z miejsca i osiąganiu upragnionego celu.
Coaching jest uznaną i niezwykle skuteczną metodą pomagania ludziom w pokonywaniu kryzysu. Firmy, kościoły, rodziny i indywidualne osoby zwracają się do coachów o pomoc w radzeniu sobie z okresami przejściowymi, przeszkodami, relacjami i innymi aspektami życia. Książka Coaching w ujęciu chrześcijańskim zawiera materiał, dzięki któremu możemy dowiedzieć się o aktualnych trendach i normach coachingowej branży. Dr Collins podaje nam biblijne zasady, metody, praktyczne formy i narzędzia doskonalenia coachingowych umiejętności.

Nauczysz się, jak:

– rozwinąć umiejętności słuchania i zadawania pytań,
– stosować zasady coachingowe w różnych dziedzinach życia,
– takich jak kościół, praca i małżeństwo,
– wykorzystywać formularze na końcu książki w udoskonalaniu twojego coachingu,
– skuteczniej pomagać ludziom w odkrywaniu i wdrażaniu Bożych celów w ich życiu.

Oprócz tego, że jest to uznany podręcznik i źródło wiedzy dla chrześcijańskich przywódców, duchownych doradców, może on również stać się najbardziej odprężającą lekturą na temat coachingu. Jest ona pełna życiowej mądrości i intrygujących historii, które ułatwią ci pomoc innym ludziom w ruszaniu z miejsca i docieraniu do upragnionego celu.

„Coaching w ujęciu chrześcijańskim” to pierwsza w Polsce książka uwzględniająca w coachingu personalną relację klienta z Bogiem. Autor nie tylko przekazuje solidną dawkę wiedzy teoretycznej, ale też dzieli się przykładami z własnej praktyki oraz Biblii.

Anna Kacprowicz
coach, doradca zawodowy, prowadząca Studium Coachingu w ujęciu Chrześcijańskim (SPCh), współtwórca Akademii Coachów Chrześcijańskich

To kompendium wiedzy, zarówno dla początkujących, jak i bardzo doświadczonych coachów. To także lektura dla każdego, kto pragnie świadomie kształtować swoje życie i wprowadzać trwałe zmiany zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Magdalena Matwiejczuk
coach, psycholog, psychoterapeuta, trener biznesu,
prowadząca Studium Coachingu w ujęciu Chrześcijańskim (SPCh)

Autor: Dr Gary R. Collins
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos


Więcej inf. + obszerny fragment znajduje się na: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/136-coaching-w-ujeciu-chrzescijanskim.html

Fragment

W XVI wieku słowo coach oznaczało wóz zaprzęgnięty w konia, który przewoził ludzi do miejsca, do którego sobie życzyli. Wiele lat później określano w ten sposób duże autobusy z rzędami siedzeń. Ich cel był taki sam: przewieźć ludzi z miejsca, gdzie się znajdowali, do miejsca, do którego chcieli dotrzeć. Niektórzy autorzy sugerują, że nawiązywał on do świata starożytnych zawodów sportowych. Coache pomagali utalentowanym zawodnikom i drużynom w poprawie wyników i w osiąganiu zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich2. Inni natomiast sugerują, że dopiero w latach osiemdziesiątych XIX wieku słowo coach zyskało sportowe znaczenie. Posługiwano się nim bowiem, by określić osobę, która przygotowywała studentów do zawodów wioślarskich na rzece Cam w Cambridge. Bez względu na pochodzenie słowo pozostało, a coache stali się znani z pomagania sportowcom w osiąganiu coraz lepszych wyników. Wraz z upływem czasu wyrażenie zaczęło się również kojarzyć z muzykami, publicznymi mówcami i aktorami, którzy polegają na trenerach w doskonaleniu umiejętności, pokonywaniu przeszkód, koncentracji i osiąganiu upragnionych celów.
Coaching mógłby pozostać w sferze sportu i rozrywki, gdyby kilkadziesiąt lat temu nie przeniósł się do świata korporacji. W obliczu niepokojącego tempa zmian, postępu technologicznego i zalewu informacji, liderzy biznesu zaczęli zauważać, że nikt nie jest w stanie dotrzymać kroku wszystkim zachodzącym zjawiskom.

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *