Edukacja, która zmienia życie – Marilee Adams

Edukacja, która zmienia życie - Marilee AdamsPrzedstawiamy książkę nie tylko dla pedagogów ale wszystkich zainteresowanych. Kilka słów od wydawcy: Na prośbę pedagogów – fanów bestselleru Myślenie pytaniami – Marilee Adams przedstawia fascynującą metodę tworzenia atmosfery szkolnej przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Przy pomocy wzruszającej historii o nauczycielce będącej na granicy wypalenia zawodowego pokazuje, jak wielki wpływ na porozumiewanie się z uczniami, współpracownikami i z nami samymi ma nasze psychiczne nastawienie. Przytacza barwne przykłady, w jaki sposób pielęgnowanie czegoś, co określa „drogą uczącego się”, prowadzi do przełomu w krytycznym myśleniu, komunikacji i współpracy.

Ta inspirująca książka zawierająca ćwiczenia, linki do zasobów internetowych i autorską mapę wyboru określającą różne postawy umysłu, dostarcza narzędzi, które naprawdę zmieniają życie, zachęcając zarówno uczniów, jak i nauczycieli do otwartości, kreatywności, skuteczności, wytrwałego rozwiązywania problemów i nieustannego uczenia się.

Autor: Marilee Adams
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Więcej inf. + obszerny fragment znajduje się na : http://logos.warszawa.pl/ksiazki/137-edukacja-ktora-zmienia-zycie.html

Pochwały dla Edukacji, która zmienia życie

„Marilee Adams jest pasjonującą autorką. Posługując się opowiadaniami, wyjaśnia ważność rozwijania w sobie postawy uczącego się. Zwraca uwagę na konieczność tworzenia przez pedagogów warunków do nauki opartych na pytaniach i atmosfery przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Z lektury tej wartościowej i praktycznej książki skorzysta każdy pedagog”.
Patrick Blessinger, założyciel i dyrektor International Higher Education Teaching and Learning Association

„Autorka proponuje metodologię współczucia… Składa hołd sile zadawanych pytań i tworzy przyjazny przewodnik do lepszego rodzaju przywództwa. Wspaniałe przesłanie. Interesująca lektura, pełna narzędzi i pomysłów, które łatwo jest zastosować”.
Peter Block, autor bestsellera Stewardship and Community

„Dr Adams opracowała podstawowe zasady, które pomogą pedagogom, administratorom i uczniom we wzajemnej współpracy, rozwiązywaniu problemów i większej skuteczności. Książkę musi przeczytać każdy, komu zależy na edukacji i na przyszłości, a więc niemal każdy z nas”.
Naomi Drew, konsultant dydaktyczny i autorka No Kidding About Bullying

„Z tą opowieścią może utożsamić się każdy nauczyciel. Wszyscy miewamy dni, gdy wątpliwości i frustracje zagrażają naszej pasji i zaangażowaniu w proces dydaktyczny. Edukacja, która zmienia życie ukazuje siłę umysłowego nastawienia nauczyciela. Nastawienie to może stworzyć w klasie atmosferę, która otwiera dziecięce umysły i pomaga każdemu uczniowi w zaangażowaniu się i pokochaniu nauki. Jest to konieczna lektura dla każdego, kto ma do czynienia z zaciekawionym umysłem dziecka, oraz przesłanie, które może w potężny sposób zmienić szkołę i ludzkie życie”.
Victoria Duff, przewodnicząca Learning Forward New Jersey oraz starsza konsultantka Center for Results, Learning Forward

„Co za radość czytać twoją książkę! Dzielisz się ukrytym przesłaniem o nadziei, o sile zadawania pozytywnych pytań, o ważności poznania naszych uczniów, o stylach uczenia się, o popełnianiu błędów i wyciąganiu z nich wniosków oraz o wielu innych sprawach. Ta ekscytująca książka będzie miała bez wątpienia dalekosiężny i twórczy wpływ na nauczycieli, studentów i uczniów”.
prof. Jenny Edwards, School of Educational Leadership and Change, Fielding Graduate University

„Praca Marilee zmieniła życie mojej uczelni”.
dr Verna Fitzsimmons, rektor Kansas State University Salina oraz dziekan w College of Technology and Aviation

„Najlepsza książka pedagogiczna w dziejach! Wzmacnia siłę woli, by rozpalić pasję do nauki i zmiany życia. Czytając dynamiczną książkę Marilee, nie tylko naładujesz się energią, ale wreszcie znajdziesz się w posiadaniu narzędzi, które wzbogacą życie twoich uczniów i pomogą im osiągnąć wielkość”.
dr Vicki Halsey, wiceprezes The Ken Blanchard Companies oraz autorka Brilliance by Design

„Wielokrotnie zauważamy, że nasze nastawienie ma wpływ na wszystkie aspekty pracy. Tworzy fundament zaufania, rozwoju i współpracy, tak istotny w budowaniu pozytywnej kultury wśród nauczycieli i uczniów i w osiąganiu przez nich dobrych wyników w szkole. Książka dostarcza osobom na wszystkich szczeblach edukacji narzędzi niezbędnych do rozwijania w sobie pozytywnego nastawienia uczącego się… Dostarcza nam również »brakującego ogniwa« silnej kultury wśród kadry nauczycielskiej”.
Camilla Lopez – dyrektor, oraz Kevin Lohela – wicedyrektor Achievement First Crown Heights Elementary School

„Piękne opowiadanie o zmaganiach i zwycięstwach prawdziwych ludzi w prawdziwych sytuacjach. Wzbudza nadzieje i aspiracje rozpalające miłość do nauki. Nie dotyczy tylko naszych studentów, lecz dotyka samego sedna nauczania… Pożyteczna dla działaczy młodzieżowych, doradców obozowych, rodziców i nauczycieli”.
John McAuley, prezes i dyrektor generalny The Leadership Studio w Muskoka Woods Kanada

„Książka jest piękną i poruszającą ilustracją siły psychologii pozytywnej i teorii odporności w edukacji!”
Caroline Adams Miller, magister stosowanej psychologii pozytywnej, współautorka bestsellera Creating Your Best Life

„Jest to naprawdę inspirująca opowieść o nauczaniu i zmianie. Bardzo podoba mi się to, że zmiana i nauka nie przydarzyła się tylko uczniom, lecz również nauczycielom… To przykład wpływu inteligencji emocjonalnej na działanie… Proces przemiany ukryty w opowieści jest bardzo pożyteczny i pouczający”.
dr Kenneth Rhee, adiunkt i dyrektor programu Executive Leadership Organizational Change, Northern Kentucky University

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *