Chiny: pastorzy mają włączyć do kazań przemówienie Xi Jinpinga z okazji stulecia partii komunistycznej

Chiny

Pastorzy kościołów należących do chińskiego Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii otrzymali polecenie włączenia do swoich kazań fragmentów przemówienia, które prezydent Xi Jinping wygłosił 1 lipca dla uczczenia stulecia Komunistycznej Partii Chin (KPC).

Magazyn „Bitter Winter” donosi, że członkowie kontrolowanego przez rząd kościoła protestanckiego, znanego jako Patriotyczny Ruch Trzech Autonomii, i Chińskiej Rady Chrześcijańskiej spotkali się na konferencji, by omówić, jak pastorzy mogą włączyć elementy przemówienia Jinpinga do swoich wykładów i grup studium biblijnego.

Wu Wei, przewodniczący Chińskiej Rady Chrześcijańskiej, powiedział, że pastorzy powinni skupić się na fakcie, iż „Komunistyczna Partia Chin nigdy nie zmieniła swojej pierwotnej intencji, by stawiać naród na pierwszym miejscu, ustanowić rozległy, zjednoczony front patriotyczny, zjednoczyć serca obywateli, urosnąć w siłę oraz kontynuować badania i innowacje”.

Wei dodał, że pastorzy powinni wskazywać chrześcijanom kierunek w „dziękowaniu Bogu za umieszczenie nas w tej wielkiej epoce” i „dalszym poznawaniu ducha przemówienia sekretarza generalnego Xi Jinpinga”.

Kazania powinny obejmować następujące elementy przemówienia prezydenta:

• Xi i KPC uznają odnowę państwa chińskiego;
• chrześcijanie powinni stale mówić: „Niech żyje wielka, wspaniała i mająca rację Komunistyczna Partia Chin! Niech żyje wielki, wspaniały i heroiczny chiński naród!”;
• korzenie i krew KPC są w narodzie; to partia będąca własnością narodu;
• KPC ma „cztery wielkie dokonania”: rewolucja socjalistyczna, zbudowanie socjalistycznego społeczeństwa pod rządami przewodniczącego Mao, reforma socjalistyczna pod rządami Denga Xiaopinga oraz socjalizm z chińskimi cechami pod rządami Xi Jinpinga;
• pod rządami prezydenta Xi, KPC rozwinęła „pięć cywilizacji”: materialną, polityczną, duchową, socjalną i ekonomiczną;
• KPC wniosła do narodu „sześć wspólnych wartości”: pokój, rozwój, uczciwość, sprawiedliwość, demokrację i wolność;
• chrześcijanie powinni ufać KPC ze względu na jej ponad 70-letnie doświadczenie w pomyślnym rządzeniu krajem;
• tak jak KPC, chrześcijanie powinni mówić obcym, wrogim siłom, że czasy, w których chiński naród był masakrowany i zastraszany, minęły na zawsze!”;
• chrześcijanie powinni orędować za przywódcami KPC, ponieważ „tylko socjalizm może ocalić Chiny”.

Rząd podjął ekstremalne środki

Jak donosiło wcześniej CBN News, w ciągu ostatnich kilku lat chiński rząd podjął ekstremalne środki, by rozprawić się z istniejącymi w kraju społecznościami religijnymi.

Prezydent Xi wydał nakaz „sinizacji” wszystkich religii, by zapewnić ich lojalność wobec oficjalnie ateistycznej partii. Chińscy chrześcijanie mówią, że to najgorsze prześladowania przeciwko nim od czasów przewodniczącego Mao Zedonga.

Chiński rząd nadal podejmuje też kroki w kierunku odbierania chrześcijanom dostępu do materiałów religijnych, by zrealizować cel komunistycznego reżimu i wyeliminować chrześcijańską społeczność wiary.

W maju CBN News informowało, że komunistyczny rząd zablokował w internecie chrześcijańskie konta WeChat.

Użytkownicy, którzy próbowali dostać się na WeChat, otrzymywali następującą wiadomość:

„Otrzymaliśmy raport, że (to konto) łamie 'Zabezpieczenia zarządzania usługami informacyjnymi na kontach publicznych użytkownika Internetu’ i jego rejestr został zablokowany i zawieszony”.

Nie można już kupić Biblii

Co więcej, z chińskiego AppStore usunięto aplikacje biblijne, a w internecie nie można już kupić Biblii w wersji drukowanej.

W zeszłym roku, w ciągu czterech miesięcy, na obszarze tylko jednej prowincji usunięto z budynków kościelnych setki krzyży.

We wschodniej prowincji Shandong, urzędnik państwowy wtargnął do domu pewnego chrześcijanina, powiesił na ścianie portrety Zedonga i Xi Jinpinga i powiedział: „Oto najwięksi bogowie. Jeśli chcecie kogoś czcić, macie ich”.

KPC posunęła się nawet do indoktrynacji dzieci, mówiąc im, że chrześcijaństwo to ciemna religia.

Chiny znajdują się na 17. miejscu Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors w 2021 roku, obejmującego kraje, w których chrześcijanie cierpią największe prześladowania.

Autor: zespół CBN News
Źródło: CBN News

Inne
Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *