Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Pastor Yang Hua
Pastor Yang Hua. Zdjęcie: ChinaAid

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony 9 grudnia  2015 r., aż do czasu zwolnienia w czerwcu 2018 r. był brutalnie traktowany. Po wyjściu na wolność, mimo nieustannej opozycji, podjął w kościele dalszą służbę. Inny pastor tego samego kościoła, Su Tianfu, w maju 2018 r. trafił do więzienia na rok, po czym przez sześć miesięcy był w areszcie domowym.

„Wierz lub nie, mogę cię zatłuc na śmierć”

23 maja 2021 r. pastor Yang został arbitralnie zatrzymany na komisariacie policji i przesłuchiwany przez funkcjonariusza, którego później zidentyfikowano jako okręgowego sekretarza Komisji Polityki Centralnej i Spraw Prawnych.

W czasie przesłuchania urzędnik przestał nad sobą panować. Popchnął pastora na podłogę, krzycząc: „Wierz lub nie, mogę cię zatłuc na śmierć”. Gdy pastor się podniósł, odpowiedział: „Cokolwiek chcesz zrobić, dobrze. Nie będę się bronić”.

Rozwścieczony urzędnik gwałtownie go bił i dusił. W końcu pastora zabrano karetką do najbliższej placówki pogotowia. Zgodnie z ostatnim raportem, Yang Hua przebywa w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

Módlmy się…

Módlmy się, by pastor Yang w pełni wrócił do fizycznego zdrowia po doznanych obrażeniach. Mimo gwałtownego sprzeciwu, jakiego doświadcza ze strony przedstawicieli chińskiego rządu, niech dalej służy Bogu z niezachwianym zapałem i determinacją.

Pamiętajmy w modlitwach o nieustającej służbie Kościoła Żywego Kamienia, prosząc Pana, by podtrzymywał i umacniał resztę jego członków, aby i oni pozostali Mu wierni w każdych okolicznościach.

Źródło: ChinaAid
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *