Algieria: Zawieszenie wyroku i oddanie budynku kościołowi

Rachid Seighir

27 lutego pastor Rachid Seighir został skazany za „wstrząsanie wiarą” muzułmanów przez udostępnianie materiałów w kościelnej księgarni w Oranie w Algierii. On i przedstawiciel handlowy księgarni, Nouh Hamimi, zostali skazani na dwa lata więzienia.

Zawieszenie wyroku i oddanie budynku kościołowi

Od wyroku złożono apelację, a orzeczenia spodziewano się 30 maja. Po tygodniowym opóźnieniu, 6 czerwca sąd wydał decyzję o skróceniu wyroku do jednego roku więzienia w zawieszeniu, dodając karę grzywny w wysokości 1 800 dolarów kanadyjskich dla każdego ze skazanych. Mężczyźni zamierzają ponownie apelować.

Na fali postępującej opresji rządowej wobec algierskich chrześcijan 4 czerwca sąd administracyjny w Oranie wydał nakaz zamknięcia trzech lokalnych kościołów, w tym zboru pastora Rachida.

W wyniku innej decyzji sądu, budynek kościelny w Mostaganem, skonfiskowany ponad dziesięć lat temu, został przywrócony kościołowi Eglise Protestante a’Algerie. To jeden z budynków uznanych za historyczne miejsce kultu. Orzeczenie wydano już w maju 2019 r., ale władze zwlekały z przekazaniem budynku aż do bieżącego miesiąca.

Chwalmy Boga za skrócenie wyroku pastora Rachida i jego współpracownika Nouha, oraz za przywrócenie budynku kościoła z Mostaganem jego prawowitym właścicielom. Nadal módlmy się o pomyślny wynik najnowszej apelacji w sprawie chrześcijańskiej księgarni.

Wstawiajmy się też za członkami innych wspomnianych kościołów, które otrzymały nakaz oficjalnego zamknięcia. Niech tamtejsi wierzący znajdą sposób na dalsze gromadzenie się na wspólnej modlitwie, z nadzieją oczekując na ponowne otwarcie swoich budynków kościelnych.

Źródło: Middle East Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Algieria: Zamykanie kościołów

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *