biskupstwa w Polsce to dwory

Tygodnik Powszechny opublikował wywiad z bp Tadeuszem Pieronkiem. Miał on powiedzieć „Panuje u nas daleko posunięty indywidualizm, a biskupi czują się utwierdzeni na swoich tronach, że wizja Kościoła soborowego nie jest im potrzebna … Trzeba bić na alarm: biskupstwa w Polsce to dwory. A dwór i służba to fałszywa wizja Kościoła.”

Mocne to słowa i na pewno można się teraz spodziewać reakcji ze strony kolegów bp. Pieronka.

Dobrze, że takie głosy padają w Kościele Rzym. Kat. Tak odważny wywiad niesie nadzieję, że uwaga duchownych zostanie zwrócona na służbę innym a nie tylko sobie.

Osobny to już temat, że służba innym przynosi radość i błogosławieństwo usługującym. Dając, wielokrotnie sami otrzymujemy więcej.

Korzystając z okazji zacytuje Pismo Święte.

Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (1 List do Tymoteusza 3:1-2, Biblia Tysiąclecia)

(6) jeśli ktoś jest nienaganny, mąż jednej żony, mający dzieci wierzące, nie obwiniane o rozpustę lub niekarność. (7) Biskup bowiem winien być, jako włodarz Boży, człowiekiem nienagannym, niezarozumiałym, nieskłonnym do gniewu, nieskorym do pijaństwa i awantur, nie chciwym brudnego zysku, (List do Tytusa 1:6-7, Biblia Tysiąclecia)

Zobacz również

Głoś Słowo – Kazimierz Sosulski

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w czasach, gdy każdy z nas bombardowany jest ogromną ilością …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *