Główna / z kraju i ze świata / Ukraina: powstaje nowa rada zrzeszająca organizacje religijne

Ukraina: powstaje nowa rada zrzeszająca organizacje religijne

Wszechukraińska Rada Religijna to nazwa nowego zrzeszenia, które ma reprezentować organizacje wyznaniowe u naszego wschodniego sąsiada. Inicjatywa jego utworzenia płynie stąd, że istniejąca już od lat Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych nie ma w swych szeregach wszystkich związków wyznaniowych. Tymczasem większość ukraińskich instytucji państwowych ogranicza się do współpracy z grupami, które są jej członkami, a te, które do niej nie należą, mają z tym problemy.

Powstająca na Ukrainie rada nie zamierza być konkurencyjna ani alternatywna w stosunku do tej już istniejącej. Dlatego zaprasza należące do niej wyznania do uczestnictwa w założeniu i działalności nowego zrzeszenia. Wszechukraińska Rada Religijna pragnie promować większą równowagę między organizacjami wyznaniowymi – zapewnił przewodniczący grupy roboczej przygotowującej jej statut, prof. Oleksandr Sagan.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *