Turkmenia: pastor oskarżony o działalność kryminalną

Pastorowi kościoła zielonoświątkowego Ilmuradowi Nurliewowi, aresztowanemu 27 sierpnia w mieście Mary w południowo-wschodnim Turkmenistanie, postawiono zarzut oszustwa na wielką skalę. Grozi mu za to kara pięciu lat pozbawienia wolności i konfiskata mienia. Trzy kobiety, które uczęszczały do jego kościoła, napisały oświadczenia, że pobierał od nich pieniądze.

Żona pastora i inni członkowie zboru stanowczo zaprzeczyli tym oskarżeniom i poinformowali, że kobiety napisały oświadczenia pod presją policji i teraz tego żałują. Inna członkini kościoła była zastraszana, że jeżeli nie będzie zeznawać przeciwko pastorowi Nurliewowi, jej mąż, który nie jest członkiem zboru, zostanie wyrzucony z pracy.

Módlmy się, aby w tej sprawie prawda wyszła na jaw. Prośmy Boga, aby posilał pastora Nurliewa i jego żonę Maję. Módlmy się o mądrość i Boże prowadzenie dla wszystkich osób zaangażowanych w tę sprawę. Módlmy się też o wzmocnienie Kościoła w Turkmenistanie.

(Źródło: Forum18)

Zobacz również

Huang Yizi

Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza