Turcja: Pastor Brunson zostaje w areszcie

Andrew Brunson
Andrew Brunson. Zdjęcie: World Watch Monitor

Pomimo nadziei rodziny i przyjaciół na rychłe zwolnienie więzionego w Turcji amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, po ostatniej rozprawie, która odbyła się 17 lipca, sędzia orzekł, że musi on pozostać w areszcie przynajmniej do następnej rozprawy planowanej na 12 października.

Pastorowi Brunsonowi, który od ponad 20 lat służy w Kościele Zmartwychwstania w Izmirze, zostały postawione zarzuty o szpiegostwo i spiskowanie w celu obalenia rządu. Władze utrzymują, że oskarżony spiskował z muzułmańskim duchownym, Fethullahem Gülenem, przebywającym obecnie na emigracji w Stanach Zjednoczonych.

Podczas ostatniej rozprawy po raz pierwszy pozwolono zeznawać świadkom obrony.

Pastor Brunson miał również możliwość udzielenia odpowiedzi tym, którzy zeznawali przeciwko niemu. Jeden z tych świadków niespodziewanie przemawiał na korzyść uwięzionego pastora. Mimo to, jak twierdzi jeden z uczestników rozprawy: „wydawało się, że wyrok został rozstrzygnięty już przed rozprawą”.

Pamiętajmy w modlitwach o Pastorze Brunsonie i jego żonie Norine.

Źródła: EPConnection, Christianity Today
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza