Tadżycki pastor zwolniony przedterminowo z więzienia

Bahrom
Pastor Bachrom znowu z rodziną (zdjęcie zrobione rano, 18 grudnia 2019 r.)

18 grudnia o 10 rano czasu lokalnego tadżycki pastor Bachrom Chołmatow został przedterminowo zwolniony z więzienia po niespełna trzech latach odbywania kary. Jest już w domu z żoną i trojgiem dzieci. Wielu chrześcijan na całym świecie modliło się za niego. „Wasze modlitwy pomogły nam pozostać silnymi”, powiedział dziś rano Bachrom pracownikom Open Doors.

W kwietniu 2017 r. tadżycka tajna policja dokonała nalotu na kościół pastora Bachroma w Chodżent na północy kraju. Bachrom został aresztowany, oskarżony przez kilku fałszywych świadków o „ekstremizm religijny” i skazany na trzy lata więzienia. Został zwolniony na trzy miesiące przed zakończeniem kary w marcu 2020 r.

„Chcę podziękować wszystkim ludziom, którzy mnie wspierali i modlili się za mnie, moją rodzinę i społeczność” – powiedział Bachrom. „Cały czas czułem wasze modlitwy. Wasze modlitwy pomogły nam pozostać silnymi, wzrastać duchowo i upodabniać się do naszego Ojca Niebieskiego nawet w tych trudnych czasach. Dziękuję z głębi serca! Chwała Bogu!”

za Open Doors Polska

Zobacz również

Iran: Pastor w więzieniu

Kilkudziesięciu chrześcijan przebywa obecnie w więzieniu w Iranie. Według Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors Iran …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza