Sri Lanka: Umacnianie liderów

Wsparcie dla pracowników działających na północy Sri Lanki. Sri Lanka. SpotkaniePółnocne prowincje Sri Lanki padły ofiarą wyniszczającej wojny, trwającej prawie 30 lat. Doprowadziła ona nie tylko do gospodarczego i społecznego zniszczenia kraju, ale również śmierci niewinnych ludzi, rozbicia i dysfunkcji rodzin, zniszczenia marzeń i nadziei. Podkopała również wiarę i ufność w Boga wielu chrześcijan.

Jednak wraz z końcem wojny w 2009 r. uwidocznił się stopniowy postęp i rozwój, nie tylko w odniesieniu do gospodarki i infrastruktury. Dotknięci wojną mieszkańcy Sri Lanki odzyskali nadzieję, a chrześcijanie ponownie powrócili do Boga. Ponadto lokalne kościoły na północy zyskały szansę, by być katalizatorami zmian w swoich społecznościach.

„Przywództwo jest najważniejsze dla żywotności Kościoła”, powiedział Mahesh del Mel, dyrektor ds. misji Narodowego Chrześcijańskiego Ewangelicznego Sojuszu Sri Lanki (NCEASL).

„Skuteczność Kościoła w realizacji misji danej mu przez Boga w dużej mierze zależy od charakteru, oddania, i umiejętności jego kierownictwa, formalnego lub nieformalnego, zawodowego lub dobrowolnego na zasadzie wolontariatu, duchownego czy świeckiego. Wpływ Kościoła jest najbardziej odczuwalny, gdy przywódcy skupieni na Jezusie stają na czele pomagając wzrastać dobrze kierowanym lokalnym Kościołom i organizacjom”.

W związku z koniecznością podnoszenia na duchu Kościołów i liderów na północy, 22 listopada 2012 r. odbył się w Jaffnie Globalny Szczyt Przywództwa.

Open Doors współfinansowało to wydarzenie, zorganizowane przez NCEASL i zainicjowane przez Willow Creek Community Church. Miało ono na celu propagowanie przywództwa napełnionego Duchem Świętym i pełnego wiary wśród lokalnych pastorów i przywódców kościelnych jako punktu wyjścia dla zmian.

Dwudniowe wydarzenie organizowano pod hasłem: „Bądź przywódcą w swoim środowisku”

„Zjazd chrześcijan był największym, jaki mieliśmy od 30 lat” powiedział Robert, Prezes Społeczności Pastorów w Jaffna, a także obecny pastor Kościoła Assemblies of God.

„Kazania były różnorodne, ponadczasowe i dostosowane do potrzeb pastorów, przywódców i pracowników kościelnych (na Północy)”.

Ponad 450 chrześcijan ze Sri Lanki wzięło udział w Globalnym Szczycie Przywództwa. Reprezentowali oni północne prowincje Vavuniya, Mannar, Mullaitivu, Kilinochchi i Jaffna. Byli wśród nich pastorzy, pracownicy służb, starsi kościoła, pracownicy firm, liderzy młodzieżowi, nauczyciele szkółek niedzielnych, wolontariusze i pracownicy organizacji pozarządowych.

Dla nich Szczyt był doskonałą okazją do spotkania i uczenia się od liderów na całym świecie.

450 liderów z pięciu obszarów Północy spotkało się ponownie 28 stycznia, aby nie utracić impetu, podekscytowania i dobrej woli, które wywołało to wydarzenie.

„Ekscytujące jest zobaczyć, że przywódcy chrześcijańscy na Północy mają wspólny cel”, dodaje Mahesh. „Naszą wizją jest zjednoczenie Kościoła na Sri Lance”.

Open Doors apeluje o modlitwę:

Za 450 przywódców chrześcijańskich w północnej części Sri Lanki, aby byli Chrystusowi podczas poszukiwania możliwości wpływu na swoje społeczności, zdewastowane przez wojnę.

Aby Bóg chronił duchownych i ich rodziny przed ewentualnym odwetem ze strony zagorzałych mnichów buddyjskich, którzy mogą postrzegać działalność charytatywną Kościołów i ich projekty rozwojowe jako zagrożenie dla swojej kultury i religii.

O pracę Open Doors na Sri Lance, aby udało się dotrzeć do większej liczby liderów, którzy są najbardziej narażeni na prześladowania.

Źródło Open Doors
Tłumacz Joanna Mamczur

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza