Problemy misjonarzy z właścicielami domów

Dwóch misjonarzy wspieranych przez GFA ma trudności w pełnieniu swej służby w swych zgromadzeniach z powodu problemów z właścicielami mieszkań. Sujin Kamal prowadzi zgromadzenie liczące 15 osób w jednym z najbardziej zaludnionych miast południowej Azji. Ze względu na gęstość zaludnienia trudno jest wynająć mieszkanie. Pastor Sujin prowadził nabożeństwa w małym wynajętym domku. Jednak jego właściciel nie zgadza się aby odprawiał nabożeństwa i chce żeby się wyprowadził.
W podobnej sytuacji jest inny misjonarz wspierany przez GFA – Balveer Gode, któremu właściciel zamknął szkółkę niedzielną.

Dziesiątki dzieci uczestniczyły w niedzielnej szkółce biblijnej a to zdenerwowało właściciela budynku. Poszedł on do rodziców każdego dziecka i powiedział aby nie przysyłali dzieci na szkółkę niedzielną.
Pastor Balveer szuka teraz innego miejsca do wynajęcia aby mógł wznowić program nauki w szkółce niedzielnej.

Problemy takie jak mają Sujin i Balveer są bardzo powszechne w południowej Azji. Trudno jest budować kościoły w niektórych miejscach z powodu braku działek budowlanych. W niektórych miastach (także w tych, w których mieszkają Sujin i Balveer) znacznie większe jest zapotrzebowanie na ziemię niż jest ziemi na sprzedaż. W mniejszych wioskach ziemia należy do plemienia lub rodziny i nie może być sprzedawana. W wielu przypadkach kościoły zostały zbudowane na ziemi pochodzącej od darczyńców, gdyż kupno ziemi czy nieruchomości jest niesłychanie trudne.

Dlatego misjonarze bardzo często muszą polegać na wynajętych pokojach, domach czy małych budynkach aby móc prowadzić swą służbę, nabożeństwa i studium Słowa Bożego.

Sujin i Balveer wspólnie proszą o modlitwy:
– aby znaleźć odpowiednie miejsce do wynajęcia
– aby Pan znalazł dla nich chrześcijańskiego właściciela budynku
– aby wznowione zostały zajęcia szkółki biblijnej dla dzieci oraz aby mogły być odprawiane nabożeństwa.
– aby wielu przyszło do Pana mimo trudności
– aby ci właściciele budynków, którzy wypowiedzieli umowę wynajmu i uniemożliwili w ten sposób chrześcijańską posługę nawrócili się.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

za: www.chrzescijanin.pl

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza