Liderzy kościołów Korei: wielki postęp na drodze pokoju

GenewaW Genewie zakończyło się historyczne spotkanie liderów Kościołów Południowej i Północnej Korei na Ekumenicznym Forum dla Pokoju, Zjednoczenia i Współpracy w Rozwoju na Półwyspie Koreańskim. Dzień po wizycie Papieża Franciszka, przy wspólnym stole, do rozmów zasiedli delegaci z Koreańskiej Federacji Chrześcijańskiej i Narodowej Rady Kościołów Korei.

W oświadczeniu wydanym po tym spotkaniu liderzy apelują do wszystkich państw o powstrzymanie się od konfrontacji i militaryzacji w regionie. Według nich jest to kluczowe, aby zapewnić realizację porozumień ze szczytu w Panmundżomie. Forum Ekumeniczne wzywa również do zniesienia sankcji ekonomicznych nałożonych na Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną, aby umożliwić współpracę w rozwoju obu krajów.

Na dwudniowym spotkaniu byli obecni również przedstawiciele Kościołów i organizacji ekumenicznych z innych krajów.

Wszystko po to, aby wspólnie świętować i wyrazić wdzięczność za wielki postęp na drodze pokoju i pojednania na Półwyspie Koreańskim – czytamy w wydanym oświadczeniu. Na koniec liderzy zapraszają wszystkie kościoły i ludzi dobrej woli do zaangażowania się w przyszłe dyskusje Ekumenicznego Forum dla Pokoju, aby promować pokojowe współistnienie, zjednoczenie i rozwój ludu koreańskiego.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza