Laos: Pastorzy w więzieniu

Pogarsza się stan zdrowia dwóch laotańskich pastorów, Yohana i Wanny, więzionych od prawie ośmiu miesięcy za prowadzenie „tajnego spotkania”. Zostali oni aresztowani na początku stycznia razem z dziewięciorgiem innych chrześcijan za to, że obchodzili święta Bożego Narodzenia bez zgody władz. W ciągu kilku dni policja zwolniła dziewięciu zatrzymanych. Jednak Wanna i Yohan pozostają w więzieniu.

Władze więzienne wielokrotnie informowały zatrzymanych, że zostaną uwolnieni, gdy tylko podpiszą się pod aktami wyrzeczenia się wiary. W czasie ostatnich odwiedzin w więzieniu, krewni Wanny stwierdzili, że mocno schudł, nabawił się jakiejś infekcji i wyglądał na bardzo słabego. Rodziny Yohana i Wanny znajdują się w trudnym położeniu, gdyż w obu przypadkach pastorzy byli ich głównymi żywicielami. Od czasu aresztowania pastora Wanny kilkoro z jego dzieci musiało porzucić szkołę w celu podjęcia pracy zarobkowej.

Módlmy się o zdrowie i siły dla obu więzionych pastorów. Módlmy się, aby polegali na Panu, wiedząc, że jest On źródłem wiary i nadziei, potrzebnych im w więzieniu. Prośmy Boga, aby pocieszył i zaopatrzył ich rodziny w tym trudnym czasie. Módlmy się, aby Yohan i Wanna zostali oczyszczeni z zarzutów i zwolnieni. Módlmy się, aby wszyscy wierzący w Laosie nadal głosili Słowo Boże w sposób przejrzysty, odważny, w miłości i mocy.

/źródło: Compass Direct/

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza