Kenia: Zabili pastora, osierocił żonę i dzieci

2 lutego we wczesnych godzinach porannych został zamordowany Lawrence Kazungu Kadenge (59l.), pastor pomocniczy Glory of God Ministries w Mombasie. Zginął, kiedy pilnował kościoła. Jest wysoce prawdopodobne, że zbrodni dokonali radykalni muzułmanie za to, że pastor Kadenge głosił Ewangelię w pobliżu meczetu. Zamordowany duchowny osierocił żonę Lidię i 13 dzieci.

„Jest to dla mnie bardzo trudne, bo pracowaliśmy bardzo blisko siebie” – powiedział główny pastor tego kościoła. „To ogromny cios dla całej rodziny. My wszyscy, zarówno członkowie rodziny Lawrence’a, jak i całe zgromadzenie, potrzebujemy modlitwy, gdyż jesteśmy bardzo zasmuceni tą stratą. Potrzebujemy Bożego pocieszenia. Proszę, módlcie się za nas”.

Kilka dni przed śmiercią pastora Lawrence’a policja dokonała nalotu na kontrowersyjny meczet w Mombasie na podstawie podejrzeń, że rekrutowano w nim muzułmańską młodzież do udziału w atakach terrorystycznych na kenijskich cywilów. W czasie nalotu aresztowano 125 młodych ludzi, jedna osoba zginęła, a dwóch policjantów zostało poważnie rannych.

Śmierć pastora Lawrence’a nie była pierwszym zabójstwem dokonanym na osobie duchownej w Kenii. Radykalni muzułmanie, którzy próbują stworzyć niezależne państwo wzdłuż wybrzeża kraju, atakują kościoły i zamordowali już kilku innych przywódców kościelnych. Zabójstwo pastora Lawrence wzmogło jeszcze obawy okolicznych pastorów.

Módlmy się o pocieszenie dla żony i dzieci pastora Lawrence’a oraz całego ich kościoła (2 K 1,5). Módlmy się o Boże prowadzenie i siłę dla przywódców kościołów na tym obszarze. Niech Bóg da im odwagę, aby być „solą” i „światłem” w ich lokalnych społecznościach. Wstawiajmy się też za przywódców muzułmańskich meczetów i młodzież, prosząc Boga, aby sprawił, by otworzyli swoje serca na ewangelię Jezusa Chrystusa.

Źródła: VOM USA, Morning Star News, World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kolumbia: Pastorzy martwią się o życie swoje i członków kościołów

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy kolumbijskiego nadmorskiego miasta Buenaventura byli świadkami najbardziej brutalnej przemocy, jaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza