Główna / z kraju i ze świata / Kenia: Zabili pastora, osierocił żonę i dzieci

Kenia: Zabili pastora, osierocił żonę i dzieci

2 lutego we wczesnych godzinach porannych został zamordowany Lawrence Kazungu Kadenge (59l.), pastor pomocniczy Glory of God Ministries w Mombasie. Zginął, kiedy pilnował kościoła. Jest wysoce prawdopodobne, że zbrodni dokonali radykalni muzułmanie za to, że pastor Kadenge głosił Ewangelię w pobliżu meczetu. Zamordowany duchowny osierocił żonę Lidię i 13 dzieci.

„Jest to dla mnie bardzo trudne, bo pracowaliśmy bardzo blisko siebie” – powiedział główny pastor tego kościoła. „To ogromny cios dla całej rodziny. My wszyscy, zarówno członkowie rodziny Lawrence’a, jak i całe zgromadzenie, potrzebujemy modlitwy, gdyż jesteśmy bardzo zasmuceni tą stratą. Potrzebujemy Bożego pocieszenia. Proszę, módlcie się za nas”.

Kilka dni przed śmiercią pastora Lawrence’a policja dokonała nalotu na kontrowersyjny meczet w Mombasie na podstawie podejrzeń, że rekrutowano w nim muzułmańską młodzież do udziału w atakach terrorystycznych na kenijskich cywilów. W czasie nalotu aresztowano 125 młodych ludzi, jedna osoba zginęła, a dwóch policjantów zostało poważnie rannych.

Śmierć pastora Lawrence’a nie była pierwszym zabójstwem dokonanym na osobie duchownej w Kenii. Radykalni muzułmanie, którzy próbują stworzyć niezależne państwo wzdłuż wybrzeża kraju, atakują kościoły i zamordowali już kilku innych przywódców kościelnych. Zabójstwo pastora Lawrence wzmogło jeszcze obawy okolicznych pastorów.

Módlmy się o pocieszenie dla żony i dzieci pastora Lawrence’a oraz całego ich kościoła (2 K 1,5). Módlmy się o Boże prowadzenie i siłę dla przywódców kościołów na tym obszarze. Niech Bóg da im odwagę, aby być „solą” i „światłem” w ich lokalnych społecznościach. Wstawiajmy się też za przywódców muzułmańskich meczetów i młodzież, prosząc Boga, aby sprawił, by otworzyli swoje serca na ewangelię Jezusa Chrystusa.

Źródła: VOM USA, Morning Star News, World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *