Jemen: Porwany misjonarz prosi o pomoc

Tom Uzhunnalil
Tom Uzhunnalil
Pracownik misyjny z Indii, Tom Uzhunnalil, został porwany w zeszłym roku podczas ataku na dom opieki w Adenie. 4 marca uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do ośrodka i chodząc od pokoju do pokoju zakuwali w kajdanki wszystkich pełnoetatowych pracowników oraz wolontariuszy. Szesnastu z nich później zabili. Pracownicy, którzy zginęli, pochodzili z Indii, Kenii, Rwandy, Etiopii oraz Jemenu.

Ośrodek opiekuje się osiemdziesięcioma starszymi, schorowanymi i biednymi obywatelami Jemenu. Żaden z podopiecznych nie doznał szkód w czasie ataku. W czasie świąt porywacze udostępnili nagranie, w którym Tom błaga o pomoc oraz mówi, że został porwany, ponieważ pracował dla „religii i kościoła chrześcijańskiego”.

Módlmy się, by Boża obecność i pokój były cały czas z porwanym misjonarzem. Módlmy się też, by życie Toma było świadectwem Bożej mocy dla porywaczy. Prośmy Boga, aby ten ośrodek mógł dalej pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom Jemenu bez obaw przed kolejnym atakiem.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza