Indonezja: Pastor Bernard Maukar zwolniony z więzienia

Po trzech miesiącach spędzonych w wiezieniu, pastor Bernard Maukar, został zwolniony 29 kwietnia 2013 r. Dwudziestu członków zielonoświątkowej wspólnoty Gereja Pantekosta di Indonesia (GPDI) w Sumedang, w zachodniej części Jawy, nie mogło powstrzymać swoich łez, na widok pastora Bernarda Maukara, powracającego do ich kościoła.

59-letni pastor był przetrzymywany przez trzy miesiące, od 31 stycznia 2013r., za otwarcie Kościoła, bez wymaganego pozwolenia.

„Czułem się smutny podczas mojego pierwszego tygodnia w więzieniu, ponieważ wiedziałem, że nie zobaczę swojej rodziny przez trzy miesiące”, powiedział pastor Bernard.

„Jednak modliłem się, a Bóg wciąż przypominał mi, że mnie kocha… Miałem więcej czasu na modlitwę i czytanie Biblii, podczas mojego pobytu w więzieniu moja wiara w Pana bardzo się umocniła”.

W trakcie osadzenia, pastor Bernard nie przestał dzielić się wiarą. Pewnego razu, dwóch muzułmanów poprosiło go o modlitwę o uzdrowienie. Po kilku godzinach, od chwili gdy się za nich pomodlił, zostali uzdrowieni. Obiecali też, że przyjdą do kościoła, gdy tylko wyjdą na wolność.

Pracownik Open Doors odwiedził pastora Bernarda i dał mu opaskę ozdobioną cierniami, jak w koronie Chrystusa, dostarczoną przez organizację One With Them. Miało to przypominać pastorowi Bernardowi, że nie był sam, a chrześcijanie na całym świecie modlili się za niego.

„Byłem bardzo umocniony, gdy dowiedziałem się, że bardzo wielu ludzi, których nigdy nie poznałem, modliło się za mnie. Dziękuję wam, Open Doors, że byliście ze mną”.

„Ta bransoletka bardzo mi się podobała,” z uśmiechem skomentował pastor Bernard. „Była unikatowa i wielu ludzi w więzieniu pytało mnie, skąd ją mam”.

Po opuszczeniu więzienia, pastor Bernard wraz ze swoją wspólnotą, postanowili po raz trzeci postarać się o uzyskanie niezbędnych zezwoleń.

Dopóki nie uzyskają pozwolenia, które zapewni im bezpieczeństwo, wciąż będą bardziej narażeni na groźby i ataki radykalnych grup islamskich.

Prośby modlitewne:
Za pastora Bernarda Maukara, by mógł kontynuować swoją służbę.
Za lokalne wspólnoty w zachodniej części wyspy Jawa, które spotykają się z problemem nieotrzymywania niezbędnych zezwoleń.
Za Kościoły w zachodniej części Jawy, by umiały z mądrością odpowiadać na zaczepki i groźby radykalnych grup oraz lokalnych liderów muzułmańskich.

Źródło Open Doors
Tłumacz Mateusz Hazuka

Zobacz również

Kościół w Himachal Pradesh

Indie: Nowe przepisy przeciwko zmianie wyznania

30 sierpnia w indyjskim stanie Himachal Pradesh uchwalono nowe prawo, mające zapobiec wszelkim zmianom religii …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza