Indie: śmierć pastora Pradhana

Wieczorem 10 stycznia, w Kandhamal w stanie Orisa, dwaj hindusi przyszli do domu pastora Saula Pradhana (45 l.) i poprosili go, aby poszedł z nimi. Gdy nie wrócił następnego dnia, jego żona i kilku mieszkańców wioski poszło do domu jednego z tych hindusów. Mężczyzna zaprowadził ich do dżungli, ale uciekł po 30 minutach. Mieszkańcy wioski znaleźli ciało pastora Pradhana w pobliżu stawu. Miał podarte spodnie, zakrwawione usta oraz powykręcane ręce i nogi. Mimo śladów przemocy policja uznała początkowo, że śmierć pastora Pradhana nastąpiła z powodu zamarznięcia i odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zabójstwa. Później aresztowano w związku z tą sprawą dwu członków radykalnego ugrupowania hinduistycznego. Wcześniej jednak władze oskarżały członków rodziny pastora o „rozpowszechnianie plotek o morderstwie w celu otrzymania rekompensaty od rządu” za pogromy chrześcijan w tym regionie w sierpniu 2008 r. Dom pastora Pradhana był wtedy jednym z celów ataku hinduskich bojówkarzy.

Dziękujmy Bogu za życie i wiarę Saula Pradhana. Prośmy Boga, aby wypełnił jego bliskich pokojem, który przewyższa wszelkie zrozumienie (Flp 4,7). Módlmy się, aby w tej sytuacji prawda wyszła na jaw, a ludzie odpowiedzialni za to zabójstwo przyszli do wiary w Chrystusa.

(Źródło: Compass Direct News, Global Council of Indian Christians)

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza