Indie: Pastor oskarżony o nawracanie ludzi siłą

26 września we wsi Umachagi w stanie Karnataka hinduscy ekstremiści zaatakowali mały lokalny kościół prowadzony od pięciu lat przez Shivandę Siddiego (45 l.). Napastnicy przerwali nabożeństwo i zaczęli obrzucać obelgami wierzących oraz zabierać im Biblie. Potem przez pół godziny wyzywali pastora Siddiego, bili go i usiłowali zedrzeć z niego ubranie W końcu zadzwonili na policję, oskarżając go o nawracanie ludzi siłą. Kiedy policja przyjechała, aresztowała Shivandę Siddiego oraz siedem kobiet ze zgromadzenia i dwoje dzieci. Po interwencji przedstawicieli GCIC (Global Council of Indian Christians – Ogólnokrajowej Rady Hinduskich Chrześcijan) uwolniono kobiety i dzieci. Natomiast pastor Siddi został oskarżony o nawracanie ludzi siłą i zwolniony później za kaucją.

Omar Beiler, regionalny dyrektor AG World Missions, stwierdził: „Jestem bardzo zadowolony, że organizacji GCIC udało się uwolnić pastora Siddiego […] Muszę jednak stwierdzić, że ten przypadek nie jest odosobniony ani ograniczony do jakiegoś szczególnego regionu Indii. Prześladowania są bardzo realnym doświadczeniem dla wielu chrześcijan na świecie. Wierzę, że nasze modlitwy za cierpiący Kościół mogą wiele zmienić w życiu naszych braci i sióstr, którzy codziennie stają w obliczu różnych zagrożeń”.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie pastora Siddiego. Módlmy się, żeby oskarżenia przeciwko niemu zostały odwołane. Prośmy Boga, żeby nadal dawał siłę swojemu Kościołowi w Indiach, by ten trwał w wierze w obliczu prześladowań. Wołajmy o opamiętanie dla sprawców napadu i niesprawiedliwych przedstawicieli władzy.

Źródło: Australian Evangelical Alliance Religious Liberty Commission, AGNews

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza