Erytrea: Aresztowali ich po chcieli zostać pastorami

W Asmarze aresztowano niedawno pięciu chrześcijan kształcących się na pastorów. Więzienie chrześcijan nie jest rzadkością w Erytrei, jednak ci konkretni należą do kościoła luterańskiego – jednej z czterech prawnie uznanych grup wyznaniowych (pozostałe „legalne” grupy to kościół prawosławny, kościół rzymskokatolicki i sunnicki islam). Petros Yosief, Bemnet Tesfay, Aklilu Tesfay, Ermias Hadgu i Aron Mehretu zostali aresztowani pod koniec kwietnia niedługo po ogłoszeniu przez kościół ich planowanej ordynacji.

„To aresztowanie jasno pokazuje, że nawet prawnie usankcjonowane kościoły nie są wolne od ingerencji państwa” – powiedział anonimowy informator. Inny dodał: „Aresztowanie kandydatów na pastorów przypomina nam o ogromnych wyzwaniach, w obliczu których stoi Kościół w Erytrei. Ze względu na ciągłe zmiany pastorów (z powodu aresztowań i gróźb) trudne jest zapewnienie ciągłej i ugruntowanej na Biblii opieki duszpasterskiej”.

Wstawiajmy się za tymi pięcioma aresztowanymi chrześcijanami, prosząc Boga, aby obdarzył ich pokojem i siłą. Módlmy się o ich rychłe uwolnienie, aby mogli służyć Bogu, zapewniając wiernym wsparcie duszpasterskie. Prośmy też Pana, aby dał im możliwość dzielenia się Dobrą Nowiną z władzami i osobami odpowiedzialnymi za ich aresztowanie. Pamiętajmy też o tysiącach innych wierzących, którzy aktualnie przebywają w więzieniach w Erytrei, prosząc, aby zostali zachęceni do szukania w Bogu wytrwałości, łaski i oczekiwanego uwolnienia.

Źródło: Open Doors, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza