Chiny: Uwolnienie pastora Zhanga Chongzhu

Zhang Chongzhu, pastor Kościoła Three-Self Patriotic Movement w Pyongyang, został aresztowany 8 września 2015 roku. Ten chrześcijański lider, który przez większość zeszłego roku wyrażał sprzeciw wobec wspieranej przez państwo kampanii niszczenia krzyży, został oskarżony o „kradzież, szpiegostwo, kupowanie lub nielegalne przekazywanie tajemnic państwowych lub informacji wywiadu jednostkom na zewnątrz Chin”. 9 maja Zhang Chongzhu został wypuszczony na wolność.

Te same zarzuty były stawiane Zhangowi Kai, prawnikowi specjalizującemu się w obronie praw człowieka, który reprezentował kościoły, dotknięte skutkami wspomnianej kampanii. Zhang Kai został zwolniony miesiąc wcześniej. Przed aresztowaniem obaj mężczyźni mieli się spotkać z amerykańskim ambasadorem w misji specjalnej na rzecz wolności religijnej, Davidem Sapersteinem, co wśród członków kościoła Zhang Chongzhu wywołało podejrzenia o związku między tym spotkaniem, a ich zatrzymaniem.

Cieszmy się razem ze zwolnienia tych niezachwianych braci w Chrystusie, którzy cierpieli w więzieniu za wystąpienie w obronie naszego Boga. Niełatwo jest trwać niezłomnie przy swoich przekonaniach, gdy pojawiają się problemy, jednak Boże Słowo przypomina, że wierzący, którzy to robią, będą wynagrodzeni w wieczności. Módlmy się za tych, którzy chcą usunąć z chińskiego krajobrazu wszelkie znaki chrześcijaństwa. Niech zobaczą siłę i współczucie Jezusa Chrystusa w życiu Jego dzieci i w efekcie, niech osobiście doświadczą również Jego przemieniającej miłości.

Źródło: China Aid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Indonezja: Zamordowali pastora a potem kilku wiernych

W indonezyjskiej zachodniej Nowej Gwinei, w ciągu kilku dni, życie straciło czterech członków jednej wspólnoty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza