Chiny: Rodzina Alimujianga Y. uzyskała pozwolenie na widzenie się z nim

20 kwietnia rodzina ujgurskiego przywódcy kościoła Alimujianga Yimitiego po raz pierwszy od chwili jego aresztowania w styczniu 2008r. uzyskała pozwolenie na widzenie się z nim w więzieniu. Alimujiang został skazany w październiku 2009 roku na 15 lat więzienia za „dostarczanie tajemnic państwowych zagranicznym organizacjom”. Żona Alimujianga, Gulinuer, jego dwóch synów, matka i siostra mogli odbyć z nim jedynie 15-minutową rozmowę telefoniczną przez szklaną szybę. Według relacji rodziny Alimujiang mocno schudł, był jednak w „dobrym nastroju”. Urzędnicy zezwolili Gulinuer i innym bliskim członkom rodziny na odwiedzanie go raz w miesiącu.

Gulinuer i jej teściowa, Wushueran, wzburzone niesprawiedliwością, jaka je spotkała, proszą społeczność międzynarodową, by domagała się uwolnienia Alimujianga. Zachęcamy zatem do wsparcia tej rodziny poprzez podpisanie petycji na witrynie www.freealim.com (w języku angielskim), prowadzonej przez organizację ChinaAid.

Chwalmy Boga za to, że Alimujiang mógł widzieć się z rodziną. Módlmy się, by władze nadal pozwalały na te odwiedziny. Módlmy się o uwolnienie Alimujianga oraz aby on
i jego rodzina czerpali we wszystkim siłę od Chrystusa.

Źródło: ChinaAid

Zobacz również

Pastor Yang Hua

Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza