CHINY: Proces pastora zawieszony na czas nieokreślony

Pastor Zhang Shaojie należy do uznawanego przez państwo kościoła w powiecie Nanle w prowincji Henan. Został on aresztowany w listopadzie 2013 r. bez formalnego nakazu, kiedy członkowie kościoła odwołali się do instancji nadrzędnej w sprawie sporu o ziemię. Ponad 20 członków kościoła również zostało aresztowanych. Pastora Shaojiego oskarżono o „oszustwo” i „zakłócanie porządku publicznego”.

9 kwietnia w nocy, przed rozpoczęciem procesu, żona i córka (wraz z roczną córeczką) pastora Shaojiego zostały zabrane na „przesłuchanie” do siedziby służby bezpieczeństwa. Zwolniono je o 1:30 w nocy. Kiedy następnego dnia rozpoczął się proces, życie w powiecie Nanle zostało całkowicie sparaliżowane. Wprowadzono, między innymi godzinę policyjną dla wszystkich mieszkańców, a na każdym skrzyżowaniu znajdowali się funkcjonariusze służb porządkowych. Tylko dwoje członków rodziny pastora Shaojie mogło być obecnych na procesie, a urzędnik ambasady USA dostał zakaz wstępu na salę rozpraw.

W czasie procesu pastor Shaojie postanowił zrezygnować z usług broniących go prawników. Decyzję tę podjął, bo obawiał się, że mogą oni zostać pozbawieni licencji z powodu reprezentowania go w sądzie.

W tym czasie wielkiej niepewności dla pastora Shaojiego i jego rodziny módlmy się, aby Boży pokój i radość przeniknęły ich serca, aby proces został szybko wznowiony i sprawiedliwość zwyciężyła w tej sprawie. Módlmy się, aby pastor Shaojie wykorzystywał czas, jaki ma w więzieniu na głoszenie Bożej miłości i światła tym, którzy jeszcze nie znają naszego litościwego Zbawiciela.

Źródło: China Aid, Christian Solidarity Worldwide
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Yang Hua

Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza