Chiny: Pastor odmówił a oni i tak splądrowali kościół

Kościół Obfitości w Yanjiao
Kościół Obfitości w Yanjiao opróżniony po nalocie

27 marca do pastora Yanga Jiale z Kościoła Obfitości w Yanjiao w prowincji Hebei w Chinach zadzwonił jakiś urzędnik z żądaniem otwarcia drzwi budynku kościelnego. Pastor odmówił, informując go, że w budynku nikogo nie ma i nie trwają tam żadne spotkania.

Kościół splądrowany w czasie nalotu

Później tego samego dnia policja wyważyła drzwi, nie zawiadamiając pastora, ani nie przedstawiając mu nakazu. Urzędnicy z różnych departamentów rządowych razem z funkcjonariuszami policji przeszukali budynek i skonfiskowali mikrofony, gitary i inne przedmioty, zostawiając tylko kilka mebli.

Gospodarz budynku otrzymał polecenie wypowiedzenia najmu. Gdy stanął w obronie kościoła, został zatrzymany na jeden dzień w komisariacie policji i był przesłuchiwany, aż uległ.

Niewielki Kościół Obfitości nie chciał przyłączyć się do oficjalnie usankcjonowanego, chińskiego Kościoła Trzech Autonomii. Od czasu Bożego Narodzenia 2020 roku władze miasta Yanjiao doprowadziły do zamknięcia dziesięciu kościołów domowych, w niektórych przypadkach pod pretekstem restrykcji związanych z pandemią.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o pastorze Yangu i członkach jego zboru szukających Bożego kierunku dla przyszłości swojego kościoła. Niech ci wierzący odpoczywają w świadomości, że Dobry Pasterz z pewnością będzie im towarzyszył w tym trudnym czasie.

Módlmy się, by mienie kościoła zostało zwrócone, a jego członkowie znaleźli nowe, twórcze sposoby na spotykanie się. Wstawiajmy się też za ludźmi odpowiedzialnymi za naloty i zamykanie kościołów w Chinach, prosząc Boga, by prowadził ich do opamiętania i przyciągał do Chrystusa, by mogli doświadczyć zbawienia.

Źródło: ChinaAid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Zobacz również

Zhang

Chiny: Lider kościoła wciąż uwięziony

16 marca policja przerwała spotkanie kościoła reformowanego „Renai” w Guiyang. Jeden z liderów tego kościoła, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza