Bhutan: Pastorzy skazani za działalność ewangelizacyjną

Dwaj pastorzy, Tandin Wangyal i M.B. Thapa, znaleźli się w kłopotach z powodu swojej działalności ewangelizacyjnej w buddyjskim Bhutanie. Obaj mężczyźni zostali poproszeni o poprowadzenie 3-dniowego seminarium dla trzydziestu chrześcijan. 5 marca, dzień po swoim przyjeździe na miejsce, zostali aresztowani, gdy zawozili chore dziecko do wiejskiej przychodni.

Pastorzy zostali zatrzymani pod zarzutem prowadzenia religijnego spotkania bez pozwolenia, wyświetlenia filmu bez pisemnej zgody władz odpowiedzialnych za media oraz pozyskiwanie „nielegalnych funduszy”. Pastor Tandin Wangyal został skazany 10 września na prawie cztery lata więzienia pod zarzutem przyjmowania pieniędzy za szerzenie chrześcijaństwa. Chociaż został zwolniony za kaucją, istnieje obawa, że wciąż może zostać zmuszony do odbycia kary. Przedstawiciele VOM niepokoją się o los jego żony Nengboi oraz trójki ich małoletnich synów, którzy znaleźliby się w trudnej sytuacji, gdyby został uwięziony.

Współpracownik pastora Tandina, M.B. Thapa, otrzymał karę dwóch lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności lub karę grzywny stanowiąca ekwiwalent ok. 5 400 zł. Pastor został zwolniony po zapłaceniu grzywny.

Módlmy się, aby te wyroki zostały jak najszybciej uchylone. Módlmy się za członków rodzin tych chrześcijan, aby doznali Bożej zachęty i materialnego wsparcia. Pamiętajmy również o trzydziestu chrześcijanach, którzy poprosili pastorów o poprowadzenie seminarium. Prośmy Pana, aby wzmocnił ich wiarę i dał siłę do chodzenia z Nim pomimo przeciwności. Niech ich oddanie Bogu stanie się skutecznym świadectwem Jego niezawodnej miłości, które zachęci wielu obywateli Bhutanu, aby przyjęli Jego Syna Jezusa jako Zbawiciela i Pana.

Źródło: VOM USA, World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Yang Hua

Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza