Bangladesz: zgwałcono córkę pastora

Według raportu Compass Direct z 8 maja, Elina Das, 13-letnia córka pastora Motilala Dasa, została 2 maja zgwałcona przez pięciu muzułmanów, chcących w ten sposób zmusić go do zaprzestania służby w wiosce Laksmipur, leżącej w okręgu Mymensingh. Muzułmanie uprowadzili Elinę, gdy szła do ubikacji na zewnątrz swojego domu. Zakneblowali jej usta i zabrali do pobliskiej herbaciarni, gdzie została wielokrotnie zgwałcona.
Około 3 rano pastor Das znalazł Elinę nieprzytomną na schodach wejściowych swego domu. Kiedy udał się na policję, funkcjonariusze niechętnie zarejestrowali ten wypadek, oskarżywszy go uprzednio o dokonanie fałszywego zgłoszenia. Od tamtej pory muzułmanie grożą pastorowi, że zabiją jego i jego rodzinę, jeśli nie wycofa oskarżenia. Pastor Das stwierdził, że miejscowi muzułmanie byli od dawna rozgniewani jego pracą ewangelizacyjną w okolicy i że już wcześniej grożono mu śmiercią. Muzułmańscy chłopcy z klasy Eliny, jedynej chrześcijanki w szkole, wielokrotnie jej dokuczali i napastowali ją z powodu jej wiary.

Proś Boga, aby uzdrowił Elinę ze skutków tego napadu. Módl się, aby władze pociągnęły gwałcicieli do odpowiedzialności karnej. Módl się za Elinę i jej rodzinę, aby Bóg uzdolnił ich do okazania Bożej miłości ich prześladowcom. (Rz 12,14-21).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Uganda

Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Pod koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza