Algieria: Aresztowano pastora za dystrybucję Biblii

16 marca 33-letni pastor z Tijarat oraz jeden z członków jego kościoła zostali zatrzymani przez policję i aresztowani za transportowanie około 25 egzemplarzy Ewangelii, jak również innych książek o tematyce chrześcijańskiej. Byli przesłuchiwani przez kilkanaście godzin zanim sporządzono raport i przesłano go do prokuratury w celu dalszego rozpatrzenia.

Aresztowane osoby zostały później zwolnione. Zwrócono też książki. Mimo, że nie podano oficjalnych zarzutów, to możliwe jest, że pastor i jego pomocnik będą oskarżeni o próby nawracania i transport chrześcijańskich materiałów bez pozwolenia. Zgodnie z ustawą z 2006 r. kara więzienia oraz wysokie grzywny grożą każdej osobie dystrybuującej materiały chrześcijańskie i wręczającej je muzułmanom.

Pamiętajmy o tych dwóch chrześcijanach w naszych modlitwach, prosząc Boga, by udzielił im swojego doskonałego pokoju, podczas gdy oczekują na postawienie zarzutów. Przynośmy również w modlitwie innych wierzących z tego muzułmańskiego kraju, w którym chrześcijanie spotykają się z opozycją z powodu swojej wiary. Módlmy się o Boże prowadzenie, mądrość i ochronę dla nich, gdy pomimo ryzyka składają świadectwo o Jezusie Chrystusie.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza