17 zasad współdziałania w zespołach

17 zasad współdziałania w zespołachJohn C. Maxwell – ekspert w dziedzinie przywództwa o światowej sławie prezentuje swą kolejną książkę o pracy zespołowej. Publikacja ta zawiera przejrzystą analizę osobistych cech, jakich wymaga współdziałanie w grupach. Szczegółowe ich opisy – poparte licznymi przykładami – są łatwe do zrozumienia i praktycznego stosowania w życiu rodzinnym.

W swojej książce autor opisuje osiągnięcia konkretnych osób, których działania były:
– intencjonalnie skierowane ku celom długoterminowym
– nieegoistycznie skupione na innych osobach
– bezinteresownie podporządkowane zadaniom zespołów
– wytrwale optymistyczne w zmaganiach z przeciwnościami

Maxwell pokazuje, jak te i inne cechy wpływają na pomyślność pracy zespołów. Książka nie zawiera wygodnych banałów i abstrakcyjnych dywagacji, proponuje natomiast konkretne działania podnoszące wartości osób funkcjonujących w grupach i zespołach różnego rodzaju.

Ze wstępu
Nie mając dobrych graczy, nie zbudujesz dobrego zespołu. To oczywiste. Przysłowie mówi: Można przegrać, mając dobre konie, ale nie można bez nich wygrywać. Jak zatem zdobywać dobrych współpracowników? I jak samemu doskonalić się w tej roli? W pierwszej kwestii masz dwie możliwości: szkolić lub rekrutować. Możesz kształcić ludzi, którzy już z tobą pracują, lub angażować do swego zespołu potencjalnych zwycięzców. Ta książka pomoże ci w obu tych działaniach.

Budowanie dobrego zespołu trzeba jednak zawsze zaczynać od siebie, ponieważ usprawnienie działań grupowych wymaga doskonalenia jednostek. Każdy może się stać lepszym współpracownikiem, kształtując w sobie cechy opisane na stronach tej książki. Radzę studiować zawarty w niej materiał powoli. Przeczytaj jeden rozdział. Przemyśl jego treść. Wykorzystaj fragment pt. „Praktyka” dla lepszego przyswojenia opisanej w nim cechy. Kontynuując ten proces, na pewno staniesz się osobą mile widzianą w zespołach.

Doskonaląc siebie, podnosisz rangę i poziom działania zespołu. Ma to szczególne znaczenie, gdy pełnisz w nim rolę przywódczą, ponieważ uczyć można tylko konsekwentnym przykładem własnym. Musisz więc znać siebie i pracować nad swoim rozwojem.

Autor: John C. Maxwell
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza