Zwolniono z więzienia pastora Hassana Abduraheema Taoura

Abdumonem Abdumawla i Hassan Abduraheem Taour
Abdumonem Abdumawla i Hassan Abduraheem Taour

11 maja na mocy amnestii prezydenckiej zwolniono z więzienia dwóch sudańskich chrześcijan, Abdumonema Abdumawlę i pastora Hassana Abduraheema Taoura, którzy zostali aresztowani razem z czeskim misjonarzem Petrem Jaskiem w grudniu 2015 r. Postanowiono im wówczas zarzut współpracy z Jaskiem w jego rzekomej misji szpiegowskiej. W styczniu 2017 r. wszyscy trzej zostali uznani winnymi wzniecania nienawiści na tle religijnej oraz rozsiewania fałszywych informacji. Dwaj Sudańczycy otrzymali wyrok 12 lat więzienia, a Petr Jasek dożywocie.

26 lutego 2017 r. Petr Jasek został uniewinniony przez prezydenta Sudanu i wypuszczony na wolność. W praktyce oznaczało to również, że nie było żadnych podstaw do dalszego przetrzymywania w więzieniu dwóch pozostałych chrześcijan. W marcu 2017 r. do ich uniewinnienia wezwał prezydenta Sudanu specjalny wysłannik UE, Jan Figel.

Dziękujemy Bogu, że wysłuchał naszych modlitw i wszyscy czterej nasi bracia, niesłusznie oskarżeni przez sudański reżim, wyszli na wolność.

Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam i na wieki (przeczytaj Dzieje Apostolskie 12,5-17).

Źródło: World Watch Monitor
Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *