Zmarł Rick Watkins

Drodzy Przyjaciele! Jak już większość z was wie, 25 stycznia po kilkumiesięcznym zmaganiu z nowotworem odszedł do Pana nasz drogi przyjaciel, Rick Watkins. Wiadomość o jego śmierci była dla wielu z nas bardzo bolesna i trudna. Jego odejście odczuwamy jako osobistą stratę, gdyż więzi z Rickiem i całą rodziną Watkinsów były bardzo bliskie. Przez ponad 16 lat mieszkali w Polsce, wiernie służąc nam i naszemu krajowi. Najcenniejsze i najbardziej efektywne lata swojego życia oddali Polakom i Kościołowi w Polsce. Każdy kto znał Ricka, odczuwał, że ma do czynienia z kimś wyjątkowym. Jego postawa sługi wyrażająca się w praktycznym działaniu musiała zrobić wrażenie na każdym, kto go spotkał. Był człowiekiem, który kochał ludzi i był w stanie zapłacić wysoką cenę, by im pomóc. Niewielu potrafi chodzić z głową w chmurach, a jednocześnie twardo stąpać po ziemi. Rick to potrafił. Miał bliską więź z Bogiem, ale w swojej pobożności nigdy nie zapominał o potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem. Jesteśmy przekonani, że dopiero z perspektywy wieczności będziemy w stanie w pełni docenić jego wkład w Królestwo Boże w naszym kraju. Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że jego życie było miłą wonnością przed Bogiem. Jesteśmy Bogu ogromnie za niego wdzięczni.

W trakcie uroczystości żałobnych w Stanach zostaliśmy zainspirowani do zorganizowania w Polsce nabożeństwa o charakterze dziękczynnym, na którym wspominalibyśmy też życie Ricka. Wielu, którzy modlili się o uzdrowienie, jest jego śmiercią rozczarowanych. Sądzimy, że powinniśmy się spotkać, by rzucić nieco światła na tę sytuację i nabrać Bożej perspektywy, by to bolesne doświadczenie nas nie załamało, a wręcz przeciwnie, byśmy z jeszcze większym przekonaniem „szukali Pana i mocy Jego”. Ważnymi uczestnikami tego spotkania będą Lisa Watkins i dwójka ich najstarszych dzieci: Kevin i Emily. Już teraz módlmy się o Bożą łaskę i zachętę od Pana dla całej rodziny Watkinsów.

Zapraszamy wszystkich, dla których Rick był rozpoznawalną i znaczącą osobą, na spotkanie w Kaliszu 20 marca (sobota) w godzinach od 12:00 do 16:00. Będzie to czas złożenia dziękczynienia dla naszego Pana za życie Ricka. Wierzymy, że posłuży on także do uzdrowienia tym, którzy są zranieni i zdezorientowani tym, co się wydarzyło.

Chcemy również zebrać ofiarę miłości dla rodziny Watkinsów. Nigdy tego nie uczyniliśmy za życia Ricka, ale widzimy, jak ważne jest, by uczynić to teraz. Nie jesteśmy w stanie jedną ofiarą wyrazić w pełni naszej miłości, a tym bardziej spłacić dług wdzięczności, ale zachęcamy, żeby była to ofiara niepospolita. Pytajmy się Pana, jakiej wysokości ma być to dar nie pozwalając, by strach czy jakiekolwiek inne uczucie ograbiło nas z błogosławieństwa. Jesteśmy pewni, że taka ofiara będzie wyjątkowo miła Bogu, tak jak miłe i cenne w oczach Boga było życie Ricka i jego służba w Polsce. Pieniądze można wpłacać już teraz na konto Kościoła Anastasis w Legnicy (ul. Jaworzyoska108, 59-220 Legnica) nr konta 17 1160 2202 0000 0001 0604 9919 z dopiskiem: „Dla rodziny Watkinsów” albo przywieźć na spotkanie w Kaliszu 20 marca.

Najprawdopodobniej do czasu spotkania będzie wydana nowa książka Ricka pt. „Piękno Boga”. Powstawała ona w trakcie choroby i jest w pewnym sensie duchowym testamentem Ricka.

Jeśli planujecie uczestnictwo w tym spotkaniu, to prosimy o zgłoszenie tego do biura PDJ w Legnicy (telefon i adres e-mail poniżej), abyśmy wiedzieli ilu osób mamy oczekiwać. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i do zobaczenia w Kaliszu 20 marca.

Liderzy Ruchu „Polska dla Jezusa”
Andrzej Nędzusiak
Bogdan Olechnowicz
Małgorzata Rycharska
Jerzy Rycharski
Wiesław Ziemba

Biuro Ruchu
Polska dla Jezusa
Legnica
Tel.: 076 722 65 44
Email: pdj@jezus.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zobacz również

Nigeria: Egzekucja mężczyzn jako przestroga dla misjonarzy

Powiązana z Boko Haram grupa terrorystyczna udostępniła 22 lipca film, na którym widać pięciu mężczyzn …

Jeden komentarz

  1. To prawda, Rick dla nas wielu był ważną osobą.
    Przeprowadził mnóstwo młodych ludzi w dorosłe życie z Bogiem. Jego postać pozostanie w nas, jego uczniach na zawsze. Dla mnie nie jest tak smutne to, że odszedł, ale to że odszedł w taki dramatyczny sposób 🙁
    Pamiętam prośbę Ricka, prosił nas na naszym obozie, że jak umrze mamy się nie smucić i nie płakać, jego marzeniem było abyśmy zrobili wielką imprezę z tej 'okazji’. Może to być kontrowersyjne, wiem że rodzina i najbliżsi, każdy kto go poznał, będzie tęsknić lecz nie płaczcie… on jest teraz w najlepszym miejscu, tam gdzie na pewno jest szczęśliwy. 🙂 Chwała Bogu niech trwa na wieki!
    Z Bogiem Kochani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *