Uganda: Pobili pastora bo muzułmanin nawrócił się do Jezusa

27 grudnia brutalnie pobito pastora Mosesa Nabwanę i jego żonę Naurę z powodu niedawnego nawrócenia muzułmańskiego imama. Pastor Moses trafił do szpitala z powodu poważnych obrażeń. 4 tygodnie później ta rodzina znowu została zaatakowana.

przemoc

Brutalna napaść na rodzinę pastora w ich domu

Wczesnym rankiem 24 stycznia do ich domu wtargnęli niezidentyfikowani napastnicy. Naura usłyszała głośne dźwięki i odgłosy tłuczenia talerzy. Jeden z napastników zaczął ją dusić, a dwoje z ich ośmiorga dzieci raniono. 10-letnia córka ma obrażenia po tym, jak została wyrzucona przez okno.

Na szczęście w pobliżu byli członkowie rodziny i przybiegli na pomoc. Znaleziono somalijski miecz, który jak uważa Naura, miał być użyty, aby ją zabić.

Módlmy się o Bożą opiekę dla całej rodziny

Po otrzymaniu pomocy lekarskiej w grudniu, 15 stycznia pastor Moses ponownie znalazł się w szpitalu i według ostatnich informacji wciąż tam przebywa.

Naura, która również bardzo cierpi z powodu obrażeń, potrzebuje operacji. Ich kościół zapewnił wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia i stara się zorganizować zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie.

Módlmy się o całkowity powrót do zdrowia pastora Mosesa, Naury i ich dzieci, także tych, które emocjonalnie ucierpiały w tym ataku. Niech Boży pokój spocznie na każdym członku tej rodziny. Prośmy Boga o mądrość dla miejscowych rządzących podczas poszukiwań sprawców ataku.

Źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Uganda: Zabili pastora z powodu chrześcijańskiej literatury

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *