Nigeria: Zastrzelono pastora

16 stycznia uzbrojeni napastnicy, prawdopodobnie bojownicy Fulbe, urządzili zasadzkę na dr. Amosa Arijesuyo, pastora i pracownika uniwersytetu w Akure, kiedy z czterema innymi osobami jechał z Ibadan do Akure w stanie Ondo.

Pastor i kierowca zostali postrzeleni i wymagali pilnej opieki medycznej w szpitalu. Dr Arijesuyo zmarł z powodu obrażeń, a kierowca wraca do zdrowia po postrzale w ramię.

Dr Amos Arijesuyo – „Urodzony intelektualista i pasjonat Słowa Bożego”

Dr Amos Arijesuyo pracował jako zastępca kierownika dziekanatu oraz zwierzchnik zespołu doradczego w Federalnym Uniwersytecie Technologicznym w Akure. Rzecznik uniwersytetu potępił zabójstwo, nazywając je „bezsensownym czynem”. ”Nasze modlitwy i myśli są z żoną, dziećmi i członkami rodziny naszego zmarłego kolegi w tym trudnym okresie bezmiernego żalu” – powiedział. Jeden z członków Apostolskiego Kościoła Chrystusa, w którym dr Arijesuyo był pastorem, opisał go jako „urodzonego intelektualistę i pasjonata Słowa (Bożego)”.

W Nigerii prześladowanie jest ogromne

Według tegorocznej edycji Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors w zeszłym roku w Nigerii zabito za wiarę więcej chrześcijan, niż w którymkolwiek innym kraju na świecie.

Pod względem ogólnej przemocy Nigeria ustępuje tylko Pakistanowi, a w liczbie zaatakowanych lub zamkniętych kościołów dogania Chiny.

Módlmy się

Pamiętajmy w modlitwach o żonie i dzieciach dr. Arijesuyo, opłakujących nagłą śmierć męża i ojca. Módlmy się za członków jego zboru, kolegów z pracy i studentów, którzy też próbują poradzić sobie z tą stratą.

Niech odpowiedzialni za atak staną przed wymiarem sprawiedliwości i okażą skruchę przed Bogiem. Prośmy Boga, by pomógł rządzącym znaleźć sposób na stłumienie nieustannej przemocy w kraju.

Źródła: Morning Star News, The Guardian, PM News

za Głos Prześladowanych Chzreścijan

Podobne: Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *