Sudan: Przywódcy kościoła ukarani grzywną

Sudan8 lutego siedmiu chrześcijan zostało ukaranych przez sąd grzywną w wysokości od 2500 do 5000 sudańskich funtów (od około 470 do 930 złotych) za sprzeciwianie się przejęciu przez władze szkoły, należącej do Sudańskiego Prezbiteriańskiego Kościoła Ewangelicznego w Omdurmanie. To już kolejny przypadek przejęcia lub zniszczenia mienia kościelnego w Sudanie.

Według raportu Middle East Concern problemy z władzami zaczęły się, gdy Kościół zwolnił członków komitetu odpowiedzialnego za jego mienie, którzy dopuścili się nadużyć finansowych. Sudańskie władze przywróciły zwolnionych na ich stanowiska, umożliwiając im sprzedaż kościelnego majątku pewnemu biznesmenowi, mającemu bliskie kontakty z urzędnikami państwowymi.

Ofiarą podobnych praktyk padł też Sudański Kościół Chrystusa, także prowadzonych za pośrednictwem powołanego przez rząd komitetu.

Módlmy się, by Pan obdarzył mądrością sudańskich chrześcijan, by potrafili radzić sobie z bezprawnymi działaniami władz. Módlmy się za tych, którzy utracili miejsca zgromadzeń, by nadal mieli sposobność spotykania się na modlitwie i oddawaniu czci Bogu. Prośmy Boga, by zainterweniował w sprawie wierzących, którzy zostali ukarani grzywną.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *