Indie: Zabójstwo pastora upozorowane na samobójstwo

pastor Gideon
Pastor Gideon. Zdjęcie: Morning Star News

20 stycznia we wsi Adayachery w południowych Indiach znaleziono zwłoki Gedona Periyaswamy (43 l.), pastora kościoła Maknayeem, powieszonego w jego własnym domu. Stało się to tydzień po złożeniu przez niego skargi na nękanie ze strony hinduistycznych bojówkarzy. Na ciało natknęły się dwie kobiety, które przyszły posprzątać budynek. Według policyjnych raportów, mimo upozorowania samobójstwa, istnieją wyraźne poszlaki wskazujące morderstwo (m.in. rana na szyi pod liną).

Początkowo policja nie chciała wszcząć dochodzenia,

jednak po skargach rodziny pastora Gedeona obiecała przeprowadzenie uczciwego i dokładnego śledztwa. W odpowiedzi na tę śmierć w całym stanie Tamil Nadu odbyły się manifestacje w proteście przeciwko nieustającym prześladowaniom chrześcijan.

Pastor Gedeon nawrócił się z hinduizmu 25 lat temu i prowadził kościół w Adayachery ponad 12 lat. Lokalni hinduistyczni działacze byli niezadowoleni z działalności tego kościoła, którego członkowie odważnie składali świadectwo o Chrystusie, docierając z nim do niższych kast społeczeństwa. Mimo szykan pastor Gideon stwierdził przed śmiercią: „Nie stanowi to dla mnie problemu. Jeśli będzie mi to dane od Pana, umrę jako męczennik Chrystusa. Jednak Jego dzieło nie ustanie”.

Pamiętajmy o pogrążonych w żałobie bliskich pastora Gedeona i członkach jego kościoła. Módlmy się o to, by Kościół w Indiach nadal się rozwijał.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Gonczarenko

Białoruś: Mimo ostrzeżeń pastor nie zamierza przerywać zgromadzeń kościoła

Odkąd w 2002 roku kościół Nowe Życie w Mińsku na Białorusi kupił byłą oborę i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *