Sri Lanka: Zabroniono pastorowi odprawiać nabożeństwa

Na Sri Lance dochodzi stale do zamachów na kościoły chrześcijańskie. Tłum kierowany przez buddyjskich mnichów zakłóca spotkania wierzących i chce ich wypędzić. Władze również uciskają chrześcijan. Pastor Sampath kilka dni temu po raz kolejny sam tego doświadczył.

Atak po nabożeństwie

26 marca po niedzielnym nabożeństwie grupa 50 buddystów, w tym również buddyjskich mnichów, wtargnęła brutalnie do kościoła w mieście Ingiriya w południowo-zachodniej części Sri Lanki. Zagrozili obecnym tam chrześcijanom i zażądali od nich zaprzestania w przyszłości organizacji jakichkolwiek nabożeństw. Następnie zapytali każdego obecnego o jego nazwisko oraz powód przybycia. Wszyscy wierzący zostali wtedy wyrzuceni z budynku.

Chrześcijanie nazywani wichrzycielami

Jeden z uczestników nabozeństwa zadzwonił na policję, jednak gdy funkcjonariusze przybyli do kościoła oskarżyli członków kościoła o „zakłócanie spokoju miasta”. W następnym tygodniu policja w celu wyjaśnienia sprawy wezwała pastora Sampatha*, jego żonę i napastników. W rzeczywistości przesłuchany został tylko pastor i zażądano od niego, by nie urządzał więcej żadnych nabożeństw. Chociaż groziły mu poważne konsekwencje, pastor odmówił uzasadniając, że to Bóg go do tego powołał i dlatego nie może tak po prostu przestać.

Wybite szyby

Gdy usłyszeli to ludzie zebrani na komisariacie, zaczęli dręczyć pastora Sampatha i jego żonę oraz uniemożliwili im opuszczenie budynku. Gdy para w końcu mogła pójść do domu, małżeństwo zobaczyło, że ktoś wybił szyby w ich oknach. Wkrótce krzyczący tłum otoczył ich dom. Gdy pastor wyszedł z domu, jeden z mężczyzn pobił go prętem. Dzięki pomocy innych chrześcijan razem z żoną został zabrany w bezpieczne miejsce.

Wierny sługa Jezusa

Od 17 lat Sampath wiernie wykonuje w mieście Ingiriya to, co przekazał Mu Pan Jezus. W 2002 roku jego kościół został całkowicie zniszczony, ale pastor nie zrobił nic przeciwko sprawcom, lecz po prostu odbudował kościół. Wspólnota liczy około 150 wierzących, większość z nich to chrześcijanie, to nawróceni z islamu. W ostatnich tygodniach rozwścieczony tłum ciągle grozi i atakuje kościoły oraz pastorów na Sri Lance.

*Imię zmienione

Prosimy, módlcie się za chrześcijan na Sri Lance!

• Dziękujmy za wytrwałość i wierną służbę pastora Sampatha.
• Prośmy Pana, aby wzmacniał pastora i jego żonę, uwalniał ich od strachu i zmartwień oraz pomagał przebaczać napastnikom.
• Módlmy się, aby Bóg ochraniał chrześcijan na Sri Lance przed kolejnymi zamachami oraz wzmacniał ich w wierze.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *