Przywódca chrześcijński porwany, potrzebna modlitwa wstawiennicza

Jeden ze starszych liderów został uprowadzony przez terrorystów, którzy żądają wysokiego okupu za jego uwolnienie. 23.07 o godzinie 19.00 grupa pięciu uzbrojonych terrorystów porwała pastora Ponnachana Georga ze Szkoły Biblijnej w Karbi Anglong w dystrykcie Assam w Indiach. Zabrali go do lasu i ukryli, nie wiemy gdzie obecnie przebywa.

Zmagaliśmy się z podobną sytuacją już wcześniej, ale nigdy terroryści nie żądali tak wysokiego okupu. Mamy zasadę, nigdy nie negocjować z terrorystami, gdyż kiedy tylko zacznie się negocjacje o pieniądze sytuacja wymyka się spod kontroli. Wcześniej po modlitwach i poście przychodziło rozwiązanie od Boga. Naszą zasadą w służbie jest zachować jak najmniej rozgłosu podczas procesu uwolnienia porwanych. Tym razem historia ta dostała się do lokalnej prasy. To może źle wpłynąć na proces uwolnienia pastora.

Prosimy o modlitwę do Boga aby uwolnił pastora Ponnachana. Współpracowaliśmy z lokalnym przedstawicielami władz oraz z pracownikami rządowymi i jesteśmy wdzięczni za nadzieję jaka nam dali w tej sytuacji. Wysłałem także specjalny list opisujący sytuację pastora do prezydenta Indii z prośba o interwencję i podjęcie działań doprowadzających do uwolnienia. Ale pamiętam, że najważniejszą rzeczą jaką możemy zrobić w tej sprawie to MODLIĆ SIĘ. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich 12 rozdziale, kiedy apostoł Paweł został uwięziony wierzący modlili się i Bóg odpowiedział.

Czy wesprzecie nas w modlitwie za uwolnienie pastora Ponnachana? Proszę módlcie się także o żonę pastora i jego dwoje nastoletnich dzieci, którzy proszą Boga o bezpieczny powrót porwanego do domu. Pastor Pannachan miał swoją służbę w tym regionie Indii, na którym jest 26 Mostów Nadziei wspieranych przez GFA. (Karbi, Assamesr i Kuki), szkoła biblijna, ponad 200 dobrze zorganizowanych kościołów i około 300 misjonarzy.

Módlmy się o bezpieczeństwo i siłę dla liderów, którzy służyli w tym rejonie razem z pastorem. Dziękuję bardzo za wsparcie modlitewne za uwolnienie naszego brata Ponnachana. Jestem wdzięczny za możliwość dzielenia tego wszystkiego z wami i, że razem służymy wiernemu, nieskończonemu Bogu.

Wasz brat w Chrystusie:
K.P.Johannan

Tłu. Eliza Tarka

Źródło – GFA

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *