Premier Szwecji: Księża niechętni „małżeństwom” tej samej płci powinni „robić coś innego”

Księża niechętni "małżeństwom" tej samej płciKsięża w Church of Sweden mają udzielać  „małżeństw” tej samej płci lub znaleźć inną pracę, powiedział Premier Stefan Löfven szwedzkiemu tygodnikowi Kyrkans Tidning.

Porównał księży niechętnych do udzielania „ślubów” tej samej płci do położnych niechętnych do uczestniczenia w aborcji. Szwedzki sąd najwyższy ostatnio  wydał postanowienie w sprawie położnej, która walczyła przez lata, aby nie była zmuszana do pomocy w aborcjach. Położna, Ellinor Grimmark, kieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Lider partii Social Democrat powiedział, że jego partia pracuje, aby zagwarantować, że wszyscy księża z Church of Sweden będą udzielać „małżeństw” parom tej samej płci.

„Widzę podobieństwo do położnej, które odmawia wykonywać aborcje”, powiedział Löfven. „Jeśli pracujesz jako położna, musisz być w stanie dokonać aborcji, w przeciwnym razie musisz robić coś innego. Tak samo jest z księżmi, którzy „nie chcą udzielać ślubów tej samej płci.

„Kościół jako otwarty demokratyczny kościół jest organizacją, która opowiada się za równością ludzi”, powiedział. „Kościół będzie ciekawą areną dla demokracji społecznej na czas nieokreślony.”

Church of Sweden  zezwala na duchowieństwo kobiet. Lesbijska biskup Sztokholmu, która „poślubiła” inną kobietę, która jest księdzem, została skrytykowana za sugestię, że kościół powinien zastąpić swoje krzyże symbolami muzułmańskimi.

„Małżeństwa” tej samej płci są legalne w Szwecji od 2009 roku i tego samego roku Church of Sweden udzielił zgody na nie. Około połowa biskupów Church of Sweden podpisała list potępiający wprowadzenie „małżeństw” tej samej płci do kościoła.

Szwecja nazywa siebie „jednym z najbardziej przyjaznych dla gejów państw  na świecie”.

CBN i SVT.se donoszą, że Löfven myśli, że gotowość do uczestniczenia w „ślubach” tej samej płci powinna być wymogiem dla ordynacji.

źródło: https://www.lifesitenews.com

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *