Pastor Norbert Valley uniewinniony

Norbert Valley vor Gericht (Bild: www.lafree.info)

Szwajcarski pastor Norbert Valley został uniewinniony. W trakcie negocjacji chodziło o to, że Valley zapewnił dach nad głową pewnemu imigranowi ubiegającemu się o azyl, a którego wniosek został odrzucony.  

Solidarność, jaką wykazał się pastor Norbert Valley wobec odrzuconego imigranta ubiegającego się o azyl, była dozwolona. Jak donosi portal lafree.info, sędzia Trybunału w La Chaux-de-Fonds uniewinnił pastora dziś (12.03.2020) o godz. 12.30. Tym samym sędzia anulował nałożoną przez sąd niższej instancji grzywnę w wysokości 1.000 franków. Zobowiązał państwo do wypłacenia Norbertowi Valleyemu odszkodowania w wysokości 3.900 franków.

Z religijnego przekonania

W mowie obrony zostało podkreślone, że pastor wspiera ludzi w potrzebie ze względu na swoje przekonania religijne. W tym konkretnym przypadku, Norbert Valley, ówczesny przewodniczący Ewangelickiego Przymierza, pomógł pewnemu imigrantowi z Togo, który nie posiadał legalnego pozwolenia na pobyt, zapewniając mu dach nad głową i dając pożywienie, które należało do jego kościoła. Nie chodziło tutaj o to, by ukryć imigranta przed władzami. Ten człowiek brał udział w działalnościach kościoła.

Sędzia zaznaczył, że nie będzie się wypowiadał na temat tego, co sądzi o obowiązującej obecnie ustawie o cudzoziemcach.

Autor: David Gysel
Źródło: Livenet
Tłumaczenie: J.S.

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *