Indie: Atak na przywódcę kościoła

Isaac Paulose
Prośmy Boga o uzdrowienie dla pastora Izaaka. Zdjęcie: Morning Star News

4 marca doszło do brutalnego ataku na pastora Izaaka Paulose, lidera kościoła w Sehore w stanie Madhya Pradesh.

Ledwie co pastor Paulose wysadził przed szkołą syna z samochodu, przed jego autem zatrzymał się motocykl. Nakazano mu wysiąść. Następnie dziesięciu napastników, którzy przyjechali na pięciu motocyklach, dotkliwie go poturbowało okładając łańcuchami i pałkami. Przejechali też po nim motocyklami. Pastor trafił do szpitala z licznymi złamaniami i obrażeniami głowy.

Napastnicy oskarżyli pastora Izaaka o nawracanie na chrześcijaństwo. W czasie ataku szydzili z niego i grozili, że go zabiją, jeśli nie zaprzestanie swej służby. Pastor złożył doniesienie na policji, jednak nie był w stanie wskazać sprawców, co mogłoby pomóc w dochodzeniu. Żona pastora przyznała, że w pierwszej chwili była wstrząśnięta napaścią, ale Pan dał jej pokój i siłę. Jest wdzięczna wszystkim, którzy modlą się za nich.

Pastor Izaak i jego ojciec od lat prowadzą chrześcijańską posługę w tym miejscu i dopiero pierwszy raz doświadczyli tak gwałtownego sprzeciwu. W Madhya Pradesh przymusowe nawracanie jest nielegalne, jednak prawo nie zabrania prowadzenia innych do wiary w Chrystusa. Pastor twierdzi, że nigdy nie był zaangażowany w jakąkolwiek formę niewłaściwego nawracania.

Módlmy się, by pastor Izaak i jego rodzina nadal doświadczali Bożego pokoju, który przewyższa wszelkie zrozumienie (Flp 4,7). Niech napastnicy zostaną zidentyfikowani i pociągnięci do odpowiedzialności. Prośmy Pana, który zna sprawców, by okazał im łaskę zwrócenia się do Niego w wierze. Módlmy się, by służba pastora Izaaka i innych chrześcijańskich liderów nadal rozwijała się w Madhya Pradesh, a chrześcijanie byli dalej umacniani w wierze.

Źródła: Morning Star News, The Indian Express
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *